Piłkarski Puchar Polski: Zamieszanie po meczu Obry Kościan z GKS Krzemieniewo

Nie wiadomo kto i kiedy zagra w finale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Jednym finalistą jest Olimpia Stary Lubosz, natomiast decyzję o tym, kto będzie rywalem występującej w leszczyńskiej okręgówce Olimpii, podejmie 26 kwietnia Związkowa Komisja Odwoławcza w Poznaniu.

W półfinale prowadzący w leszczyńskiej klasie okręgowej GKS Krzemieniewo pokonał czwartoligową Obrę 1912 Kościan 4:0, ale mecz został zweryfikowany, przez Wydział Gier OZPN Leszno, jako walkower dla Obry, bo w zespole z Krzemieniewa wystąpił nieuprawniony zawodnik. Od tej decyzji klub z Krzemieniewa złożył odwołanie do ZKO i ona podejmie decyzję ostateczną.

Znamy już natomiast finalistów piłkarskiego Pucharu Polski w okręgu konińskim Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Do niespodzianki doszło w Słupcy, gdzie czwartoligowy SKP Słupca po bramce Jacka Mikołajczyka w 51. minucie pokonał 1:0 Górnika Konin (III liga). Dramatyczny przebieg miał półfinał w Tuliszkowie, w którym Tulisia (klasa okręgowa) przegrała z czwartoligową Victorią Września 1:2. Goście zwycięską bramkę zdobyli w doliczonym czasie.

Finał zostanie rozegrany 25 kwietnia, prawdopodobnie na stadionie któregoś z finalistów. Tego samego dnia o godzinie 17.30 w Dopiewie w finale strefy poznańskiej GKS Dopiewo (III liga) zmierzy się z Lubońskim KS Fogo Luboń (IV liga), w finale na szczeblu OZPN Piła na stadionie pilskiej Gwardii o 17 Leśnik Margonin (IV liga) grać będzie z innym czwartoligowcem Spartą Złotów, zaś w finale w okręgu kaliskim Centra Ostrów Wielkopolski (IV liga) spotka się o 17 na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim z LKS Gołuchów (IV liga).

Na 9 maja został wyznaczony termin spotkań pucharowych, już na szczeblu WZPN. Wtedy zdobywca Pucharu Polski w OZPN Konin zmierzy się z triumfatorem pucharowych rozgrywek w OZPN Piła, a zdobywca PP w okręgu kaliskim zagra ze zdobywcą Pucharu w okręgu leszczyńskim. Triumfator tego drugiego spotkania, od razu awansuje do okręgowego finału, a swojego rywala pozna 16 maja, kiedy zwycięzca meczu OZPN Konin/OZPN Piła zmierzy się ze zdobywcą PP w strefie poznańskiej.
Finał Pucharu Polski na szczeblu WZPN, którego triumfator reprezentować będzie Wielkopolskę w rozgrywkach PP edycji 2012/2013 na szczeblu centralnym (oprócz Lecha Poznań, Warty Poznań, Calisii, Jaroty Hotel Jarocin, Nielby Wągrowiec i Tura Turek) zostanie rozegrany 30 maja.