Piłkarz Lecha Poznań zagrał w barwach Dynama Kijów. Tomasz Kędziora wystąpił w wyjątkowym spotkaniu.

Tomasz Kędziora, który jest piłkarzem Dynamem Kijów - przebywający obecnie na wypożyczeniu w Lechu Poznań - wszedł w spotkaniu na Łazienkowskiej na 18 minut. Jego zespół pokonał w "Meczu o pokój" Legię Warszawa 3:1. Adam Jastrzębowski
To nie był mecz o trofea ani o awans do europejskich pucharów. Jednak bez wątpienia było to jedno z najważniejszych spotkań w 2022 roku. W Warszawie na stadionie Legii przy Łazienkowskiej odbył się we wtorek charytatywny pojedynek pod nazwą "Mecz o pokój". Naprzeciw siebie stanęły drużyny obecnego mistrza Polski oraz Dynama Kijów. Górą w tym meczu okazała się drużyna Mircea Lucescu, która pokonała Wojskowych 3:1. W składzie ekipy z Kijowa wystąpił Tomasz Kędziora, który przebywa obecnie na wypożyczeniu w Lechu Poznań.

Piłkarze z Kijowa spotkaniem z Legią Warszawa rozpoczęli serię charytatywnych meczów z europejskimi klubami. Cykl "Meczów o pokój" ma w zasadzie jeden cel - zwrócić uwagę świata na sytuację na Ukrainie, a także zebrać środki na pomoc dla uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Dynamo Kijów do końca czerwca rozegra jeszcze mecze m.in. z Barceloną, Manchesterem City, Borussią Dortmund oraz Paris Saint-Germain.

Pomimo że obie drużyny wystąpiły w eksperymentalnych zestawieniach, to poziom spotkania stał na wysokim poziomie. Blisko 18 tysięcy widzów zgromadzonych na stadionie zobaczyło aż cztery gole. Większość z nich strzelali zawodnicy Dynama Kijów. Wynik pojedynku otworzył w 3. minucie Witalij Bujalski, pokonując w sytuacji sam na sam Macieja Kikolskiego. Legia zdołała wyrównać w 53. minucie, a bramkę zdobył Igor Strzałek, piłkarz juniorów Legii. Kolejne bramki zdobywali już goście, a ich autorem był Artem Besedin.

W tym spotkaniu pojawił się także Tomasz Kędziora, obecnie piłkarz Lecha Poznań. Przebywający w Kolejorzu na wypożyczeniu 27-latek otrzymał zezwolenie z klubu, aby wziąć udział we wtorkowym spotkaniu. Tuż po porannym treningu Lecha Poznań wyjechał do Warszawy, aby w "Meczu o pokój" pokazać solidarność z Ukrainą oraz kolegami z klubu. Obrońca Kolejorza wszedł na boisko na ostatnie 18 minut spotkania.

"Kędi" jest piłkarzem Dynama Kijów od lipca 2017 roku. W tym czasie w barwach "Chluby Ukrainy" wystąpił w 180 meczach i zdobył 7 bramek oraz zaliczył 18 asyst. Oprócz tego w barwach biało-niebieskich wygrał w zeszłym sezonie tytuł mistrza Ukrainy, dwukrotnie sięgał po Puchar Ukrainy a trzykrotnie po superpuchar tego kraju.

Dynamo Kijów, tak jak pozostałe ekipy z ligi ukraińskiej, z powodu wojny w kraju zmuszone były zawiesić wszystkie swoje rozgrywki sportowe. W połowie marca FIFA zezwoliła piłkarzom grającym w tych rozgrywkach zawiesić swoje obecne kontrakty oraz przejść do zagranicznych klubów. Z tej okazji skorzystał właśnie m.in. Tomasz Kędziora.

W spotkaniu wziął udział jeszcze Benjamin Verbic, którzy także wykorzystał tę opcję i wiosną został zawodnikiem Legii Warszawa. Pierwszą połowę Słoweniec zagrał dla Wojskowych, natomiast drugą już dla Dynama.

Ceniony serwis o tematyce statystyczno-transferowej - Transfermarkt.de, właśnie dokonał aktualizacji wycen piłkarzy występujących na boiskach PKO Ekstraklasy. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej zmianom i ułożyliśmy najdroższą jedenastkę PKO Ekstraklasy. Czy taki skład miałby pewne mistrzostwo? Sprawdźcie!Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego zdjęcia >>

PKO Ekstraklasa. Dominacja Lecha. Najdroższa jedenastka PKO ...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0