Piłkarze drugoligowej Calisii w doliczonym czasie gry uratowali remis z Polonią Bytom

Piłkarze Calisii wciąż muszą poczekać na pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Mirosława Dymka. W spotkaniu otwierającym 15. kolejkę spotkań grupy zachodniej drugiej ligi kaliszanie w czwartek, po dramatycznym meczu, zremisowali przed własną widownią z Polonią Bytom 2:2, ratując remis już w doliczonym czasie gry i niestety nadal zamykają tabelę.

Podopieczni trenera Mirosława Dymka w 33. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Szymon Sobczak. Piłkarz Calisii popisał się efektowną indywidualną akcją i choć strzelił niezbyt groźnie, piłka po błędzie bramkarza Polonii znalazła się w siatce.

Bytomianie wyrównali w 57. minucie. Świetną akcję przeprowadził Kamil Białkowski, który lewą stroną uciekł obrońcom gospodarzy, potem dośrodkował, a Bartłomiej Setlak nie dał szans Marcinowi Ludwikowskiemu. Sześć minut później znowu wzrosły szanse Calisii, bowiem po drugiej żółtej, a co za tym idzie czerwonej kartce, murawę musiał opuścić Paweł Odrzywolski.

Przyjezdni wcale jednak nie zrazili się tym faktem i po kolejnych pięciu minutach to oni wyszli na prowadzenie. Kamil Walesa, który po godzinie gry zmienił Jeana Paulistę i już pierwszą swoją akcją poważnie zagroził bramce gospodarzy, tym razem został sfaulowany w polu karnym, zaś jedenastkę na drugiego gola dla Polonii zamienił Jacek Broniewicz.

Mimo, że Calisia grała z przewagą zawodnika, wszystko wskazywało na to, że poloniści wywiozą z Kalisza komplet punktów. Dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Piotr Wieczorek przerwał faulem świetną akcję Białkowskiego za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, a mimo to, gdy siły na murawie się wyrównały, kaliszanie zdołali doprowadzić do remisu. W pierwszej z czterech doliczonych przez arbitra minut, w zamieszaniu pod bramką Polonii najprzytomniej zachował się Piotr Józefiak, strzałem z woleja kierując piłkę do siatki.

Calisia Kalisz – Polonia Bytom 2:2 (1:0)
Bramki:
1:0 Szymon Sobczak (33), 1:1 Bartłomiej Setlak (57), 1:2 Jacek Broniewicz (68. karny), 2:2 Piotr Józefiak (90+1).
Calisia: Ludwikowski – Fechner, Józefiak, Wieczorek żk, żk, cz.k, Zając (72. Kimura) – Książek, Kotwica, Kuciński (66. Ciesielski), Sobczak, Bujalski (84. Jasiński) – Wandzel.