Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec na początek przegrali w Płocku. Ale ta porażka wstydu nie przynosi

Bartosz Świerad, kapitan Nielby
Bartosz Świerad, kapitan Nielby Arkadiusz Dembiński
Jak można było się spodziewać, od porażki rozpoczęli rozgrywki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec, którzy po dwóch sezonach wrócili do krajowej elity. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego przegrali na wyjeździe z wicemistrzem Polski Orlenem Wisłą Płock 26:33.

Szczypiorniści Nielby rozpoczęli mecz bardzo skoncentrowani i to oni za sprawą Michała Tórza zdobyli pierwszego gola. Jednak następne cztery bramki uzyskali wicemistrzowie Polski, ale zółto czarni wcale się tym nie załamali i po niespełna kwadransie był remis 5:5.

Jak się później okazało, decydujący dla losów meczu był drugi kwadrans pierwszej połowy. Do przerwy płocczanie prowadzili 17:11 i już do końca kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego swojej postawy w Płocku nie muszą się jednak wstydzić. W konfrontacji z jedną z dwóch naszych eksportowych drużyn wągrowiczanie udowodnili, że w Superlidze wcale nie muszą być dostarczycielami punktów dla przeciwników.

– Zagraliśmy naprawdę dobre zawody. Brak doświadczenia mojego młodego zespołu sprawił, że zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy nie ustrzegliśmy się błędów, które tak rutynowany rywal bezlitośnie wykorzystał. Mimo porażki jestem zadowolony z postawy drużyny. Przeprowadziliśmy wiele bardzo fajnych, efektownych akcji. Doskonale zagrali w Płocku nasi bramkarze. To, co zaprezentowaliśmy w Płocku, daje podstawy do optymizmu na przyszłość – ocenił spotkanie trener Zbigniew Markuszewski.

A już w niedzielę o 17 w poznańskiej Arenie Nielba podejmie jedenastokrotnego mistrza Polski, broniący tytułu zespół Vive Tauron Kielce.

Orlen Wisła Płock – Nielba Wągrowiec 33:26 (17:11)
Orlen Wisła
: Corrales, Wichary – Ghionea 9, Jurkiewicz 4, Syprzak 4, Nikcević 3, Pusica 3, Rocha 3, Zelenović 3, Daszek 2, Racotea 2, Kwiatkowski 0, Tioumentsev 0, Wiśniewski 0.
Nielba Wągrowiec: Konczewski, Marciniak – Tarcijonas 6, Tórz 6, Przybylski 4, Biniewski 3, Oliferchuk 3, Świerad 3, Barzenkou 1, Gąsiorek 0, Kamyszek 0, Skrzypczak 0, Smoliński 0, Widziński 0.

Pozostałe wyniki 1. kolejki:
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 31:26 (16:13), MMTS Kwidzyń – Wybrzeże Gdańsk 32:27 (15:14), PGE Stal Mielec – Azoty Puławy 40:33 (17:14), Gaz-System Pogoń Szczecin – VIVE Tauron Kielce 30:33 (15:15); niedziela: Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin (godz. 18).