Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec przegrali po raz 10. Zajmują ostatnie miejsce w PGNiG Superlidze

W PGNiG Superlidze mężczyzn zakończyła się pierwsza runda fazy zasadniczej. Nielba Wągrowiec w 11. kolejce przegrała po raz dziesiąty, tym razem przed własną widownią z Górnikiem Zabrze 27:34 (12:16). Beniaminek z Wągrowca z dorobkiem zaledwie dwóch punktów nadal zamyka tabelę i sytuacja żółto-czarnych jest coraz trudniejsza.

Wyższość zabrzan nie podlegała dyskusji. Doświadczony zespół gości prowadził od początku. Zdobyli dwie pierwsze bramki, potem był remis 2:2. Kiedy w 17. minucie nielbiści zmniejszyli straty do dwóch bramek (7:9) wydawało się, że podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego zdołają nawiązać walkę o korzystny rezultat. Czwarta drużyna tabeli po czasie, który wziął trener Patrik Liljestrand, błyskawicznie opanowała sytuację na parkiecie, pierwszą połowę wygrała czterema golami (16:12).

Kluczowa okazała się 36. minuta. Gospodarze, którzy zdołali zmniejszyć straty do trzech goli musieli grać w osłabieniu, co goście bezlitośnie wykorzystali. Prowadzenie zabrzan wzrosło do siedmiu bramek (22:15) i losy meczu były rozstrzygnięte.

– Górnik Zabrze jest od nas zespołem lepszym i wygrał zasłużenie. Tym razem moim podopiecznym należą się jednak słowa pochwały za postawę i podjęcie walki z silniejszym przeciwnikiem. Osiągnięcie korzystniejszego wyniku znowu uniemożliwił brak doświadczenia moich zawodników. Gdyby nie kilka prostych błędów, w końcówce, porażka nie byłaby tak wysoka – powiedział nam trener Nielby Zbigniew Markuszewski.

Nielba Wągrowiec – Górnik Zabrze 27:34 (12:16)