Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec znów przegrali, ale trochę postraszyli faworyta ze Szczecina

Nielba Wągrowiec w 16. kolejce rozgrywek PGNiG Superligi doznała kolejnej porażki, tym razem ulegając przed własną widownią zajmującemu czwarte miejsce w tabeli zespołowi Gaz System Pogoni Szczecin 19:22 (12:13). Za postawę w tym meczu żółto-czarnym należą się jednak słowa pochwały. Wągrowczanie nie powiększyli wprawdzie skromnego, zaledwie dwupunktowego dorobku przegrywając po raz 15. w sezonie, ale mocno postraszyli zdecydowanego faworyta.

Gospodarze po ośmiu minutach prowadzili 3:0 i minimalną przewagę utrzymywali niemal go końca pierwszej połowy. Szczecinianie na pierwsze prowadzenie (11:10) wyszli dopiero w 28. minucie i już go nie oddali, choć losy spotkania ważyły się niemal do ostatniej syreny. Na pięć minut przed końcem było tylko 21:19 dla szczecinian i wszystko jeszcze mogło się zdarzyć.

Swoją wygraną przyjezdni zawdzięczają w dużej mierze bardzo dobrze spisującemu się bramkarzowi Lechowi Kryńskiemu. O porażce zespołu trenera Zbigniewa Markuszewskiego zadecydowała przede wszystkim słaba skuteczność. Gdyby najskuteczniejszy na boisku Michał Tórz miał większe wsparcie ze strony partnerów z drużyny, wynik spotkania mógł być inny.

Nielba Wągrowiec – Gaz System Pogoń Szczecin 19:22 (12:13)