Piłkarze Warty Poznań liderem trzeciej ligi [ZDJĘCIA]

Warta Poznań - Kujawianka Izbica Kujawska 1:0
Warta Poznań - Kujawianka Izbica Kujawska 1:0 Grzegorz Dembiński
Trzecia liga kujawsko-pomorsko- wielkopolska ma nowego lidera. Bez względu na rezultaty dwóch spotkań niedzielnych, w tym bardzo ciekawego meczu Pelikan Niechanowo – Sokół Kleczew, po 18. serii spotkań na pierwszym miejscu w tabeli będzie Warta Poznań z przewagą jednego punktu nad prowadzącym dotychczas Jarotą Jarocin.

Poznańscy zieloni pokonali na własnym stadionie najsłabszy zespół rozgrywek Kujawiankę Izbica Kujawska 1:0 (0:0) i wyprzedzili Jarotę, który w drugim meczu po zimowej przerwie doznał drugiej porażki, tym razem przegrywając przed własną widownią z Elaną Toruń 1:2 (0:1).

Piłkarze Warty w sobotnim meczu nie zachwycili, potwornie męcząc się z outsiderem tabeli. Jedyną bramkę zdobył w 90. minucie Krzysztof Biegański. Gdyby utrzymał się rezultat bezbramkowy, liderem wciąż byłby Jarota.

W Jarocinie goście z Torunia zdobyli prowadzenie w 30. minucie po strzale Bartosza Żurka, w 53. minucie rezultat na 2:0 podwyższył wykorzystując rzut karny lider klasyfikacji strzelców Krystian Tomaszewski, a gospodarzy stać było tylko na honorowego gola autorstwa Mikołaja Marciniaka (72).