Piłkarze Warty Poznań przegrali sparing z ŁKS Łódź. Na boisku w Grodzisku Wielkopolskim łodzianie byli dużo lepsi

Marek Lubawiński
Piotr Tworek, trener piłkarzy Warty Poznań
Piłkarze pierwszoligowej Warty Poznań od poniedziałku przebywają na tygodniowym zgrupowaniu w Jarocinie. W środę Zieloni przejechali do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie w trzecim meczu sparingowym zmierzyli się z ŁKS Łódź, beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy, który w Grodzisku przygotowuje się do sezonu. Warta przegrała z ŁKS 0:3 (0:2). To pierwsza porażka drużyny trenera Piotra Tworka w letnich sparingach – po remisie 1:1 z Pogonią Szczecin i zwycięstwie 1:0 z Zagłębiem Lubin.

Dwie bramki dla ŁKS zdobył w końcówce pierwszej połowy hiszpański pomocnik Jose Antonio Ruiz Pirulo (37. oraz 45. minuta). Rezultat ustalił w 82. minucie Łukasz Sekulski, który pokonał Adriana Lisa strzałem z rzutu karnego. Poznaniacy najdogodniejsza okazję do zdobycia przynajmniej honorowego gola mieli w 63. minucie, ale Aleks Ławniczak nie wykorzystał rzutu karnego posyłając piłkę tuż obok bramki.

Tym razem trener Warty Piotr Tworek sprawdził 21 piłkarzy. W drugiej połowie zagrali testowani Piotr Skrobosiński z Polonii Środa Wielkopolska i Stanisław Wawrzynowicz z Pogoni Szczecin oraz młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Warty: Maksymilian Lisowski, Kacper Tomaszczak i Kajetan Szmyt. W drużynie ŁKS wystąpiło 24 zawodników, drugą cześć meczu rozpoczęła całkowicie inna jedenastka niż pierwszą.

Zobacz takze: Warta Poznań: Jakub Kuzdra zasilił szeregi "Zielonych". Trzeci dzień i trzeci nowy zawodnik

Dodajmy, że w zespole Warty nie ma już napastnika Wojciecha Fadeckiego i obrońcy Radosława Jasińskiego, z którymi klub nie przedłuży kontraktów. Na obóz do Jarocina, w którym uczestniczy 22 piłkarzy, nie pojechali również odczuwający jeszcze skutki kontuzji Bartosz Kalupa oraz Adrian Laskowski.

Kolejny mecz sparingowy Warta rozegra 10 lipca, także w Grodzisku Wielkopolskim, z beniaminkiem Fortuna 1. Ligi Olimpią Grudziądz. Przed pierwszym spotkaniem mistrzowskim na wyjeździe ze Stalą Mielec , podopieczni trenera Piotra Tworka zagrają jeszcze we Wrocławiu ze Śląskiem (14 lipca) oraz w Grodzisku Wielkopolskim z Podbeskidziem Bielsko-Biała (20 lipca).

Warta Poznań – ŁKS Łódź 0:3 (0:2). Bramki: 0:1 Pirulo (37), 0:2 Pirulo (45), 0:3 Łukasz Sekulski (82. karny).
Warta (I połowa):
T. Laskowski – Kuzdra, Kieliba, Boczek, Kiełb – Biegański, Grobelny, Cierpka, Janicki, Jaroch – Spławski.
Warta (II połowa): Lis – Kuzdra, Ławniczak, Boczek (70. Skrobosiński), Fiedosewicz – Grobelny (70. Wawrzynowicz), Marciniak, Biegański (70. Lisowski), Janicki ((70 Szmyt), Jakóbowski (65. Jaroch) – Spławski (76 Tomaszczak).

ŁKS (I połowa): Budziński – Grzesik, Sobociński, Rozwadowicz, Klimczak – Ramirez, Piątek, Łuczak, Kalinkowski, Pirulo – Kujawa.
ŁKS (II połowa): Arndt – Bogusz, Juraszek, Dampc, Rozmus – Wolski, Guima, Srnić, Trąbka (84 Ratajczak), Pyrdoł, Sekulski (84. Rodionow).