Piłkarze Warty Poznań zaczynają zgrupowanie w Grodzisku

Jacek Pałuba
Piłkarze Warty Poznań, przygotowujący się do rundy wiosennej pierwszoligowych rozgrywek, wygrali kolejny sparing. Zieloni pokonali w Wągrowcu drugoligową Nielbę 3:1 (2:1). W poniedziałek poznański zespół rozpoczyna w Grodzisku Wielkopolskim tygodniowe zgrupowanie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Warta Poznań pokonała Nielbę Wągrowiec
WIĘCEJ O WARCIE POZNAŃ CZYTAJ TUTAJ

- Tak naprawdę przez pierwsze dwadzieścia minut spotkania moi zawodnicy byli jeszcze w autobusie wiozącym ich do Wągrowca. Dopiero potem zaczęli grać. Cieszę się z kolejnych bramek, bo to potwierdza tylko fakt, że zawodnicy już się odblokowali pod względem skuteczności. Te kolejne zwycięstwa są dla nas budujące. Ciężka praca jaką zawodnicy wykonali do tej pory daje zadowalające efekty. Nasza gra zaczyna wyglądać coraz lepiej i mam nadzieję, że w kolejnych sparingach będzie podobnie. Teraz zaczynamy zgrupowanie w Grodzisku, podczas którego popracujemy przede wszystkim nad szybkością oraz taktyką - powiedział Jarosław Araszkiewicz, trener Warty po meczu sparingowym z Nielbą Wągrowiec.

Zieloni w sobotnim meczu dali się zaskoczyć gospodarzom już w 8. minucie, kiedy do siatki trafił Tomasz Mikołajczak. Potem rzeczywiście poznaniacy opanowali sytuację na boisku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Wyrównanie padło w 28. minucie po sprytnym strzale Piotra Reissa. Dziesięć minut później mocnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Piotr Giel i Warta wygrywała 2:1. Rezultat na 3:1 ustalił w 67. minucie Alain Ngamayama, dla którego to drugi gol w ostatnim czasie (dał też zwycięstwo w meczu z Chrobrym Głogów 1:0).

Warta podczas rozpoczynającego się zgrupowania w Grodzisku Wlkp. rozegra dwa następne sparingi - w środę 22 lutego zmierzy się z Polonią Środa, a w sobotę 25 lutego z Ilanką Rzepin. Natomiast we wtorek 28 lutego poznaniacy wyjadą na trzecie zgrupowanie do Turcji, skąd wrócą 8 marca.

Nielba Wągrowiec - Warta Poznań 1:3 (1:2)
Bramki: 1:0 - Tomasz Mikołajczak (8), 1:1 - Piotr Reiss (28), 1:2 - Piotr Giel (38), 1:3 - Alain Ngamayama (67).
Nielba: Czyżniewski (46. Miszczuk) - Wolkiewicz (46. Sergiel), zawodnik testowany (46. Cyfert), Strzelecki (46. Tomczak), D. Jasiński - Mrozik (A. Mikołajczak), Rysiewski (46. Klawiński), Pietrowski (60. Luboński), Figaszewski, Szczepaniak (46. Ar. Bartkowiak) - T. Mikołajczak (46. Spławski).
Warta: Radliński (46. Słowik) - Wichtowski (70. Laskowski), Ł. Jasiński, Otuszewski, Mójta (46. Ciarkowski) - Magdziarz (46. Jakóbowski), Ad. Bartkowiak, Grzeszczyk, Reiss (46. Ngamayama), Bereszyński (46. Piceluk) - Giel (46. Klatt).