Piłkarze Warty wygrali na koniec zgrupowania w Turcji

LUMAR
Piłkarze poznańskiej Warty w swym ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji pokonali rosyjski pierwszoligowy Szynnik Jarosław 3:1 (0:0).

Pierwsza bramka dla Warty padła w 48. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony rosyjski obrońca ostro napierany przez Bartosza Bereszyńskiego wpakował piłkę do własnej bramki. Dwie minuty póżniej Rosjanie wyrównali po uderzeniu z rzutu wolnego.

Jednak już w 55. minucie zieloni znów wyszli na prowadzenie po znakomitej akcji Tomasza Magdziarza, który przedarł się prawą stroną, dośrodkował do nadbiegającego Macieja Mysiaka, a tem strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Wynik spotkania ustalił w 83. minucie Piotr Giel po zagraniu Michała Jakóbowskiego.

Warciarze podczas dziesięciodniowego zgrupowania w Turcji rozegrali trzy mecze kontrolne. Wcześniej zremisowali z beniaminkiem kazachskiej ekstraklasy FC Sunkar Quaskeleng 1:1 i przegrali z rosyjskim pierwszoligowcem - Czernomorcem Odessa 1:2.

Warta: Radliński - Bartczak (84. Wichtowski), Jasiński, Sobieraj, Mójta (46. Otuszewski) - Mysiak (75. Ngamayama), Foszmańczyk (60. Marciniak), Grzeszczyk(46. Reiss), Bereszyński (70. Ciarkowski), Magdziarz (57. Jakóbowski) - Klatt (46. Giel).