Sieć marketów Piotr i Paweł otworzyła w Starych Gnatowicach trzecie centrum logistyczne. Pozostałe są w Koninku i Gądkach

Nowe centrum logistyczne sieci składa się z magazynu i budynku biurowego. Jego budowa trwała zaledwie 9 miesięcy.

Powierzchnia magazynu wynosi 14 tys. mkw., z czego połowę stanowi powierzchnia chłodzona, przeznaczona do przechowywania produktów świeżych, a druga połowa magazynu to tzw. powierzchnia sucha.

Magazyn wybudowany został w nowoczesnej technologii, wraz z uwzględnieniem rozwiązań przyjaznych środowisku, np. oświetlenia led w całym obiekcie.

Część magazynowa będzie rozbudowywana. Docelowo w roku 2017 do użytku zostanie oddane 37 tys. mkw., w tym 57 stanowisk ekspedycji.

Powierzchnia biurowca w ramach nowego centrum logistycznego wynosi 800 mkw.

Nowy magazyn jest trzecim, po dwóch działających aktualnie centrach dystrybucji „Piotr i Paweł”, mieszczących się w Koninku i Gądkach koło Poznania. Nowy obiekt ma wspierać rozwój sieci, zwłaszcza w regionie centralnej i południowej Polski. Skrócenie czasu dostawy produktów znacząco wpłynie na jakość towaru oraz na wydłużenie ich dostępności w sklepach.

Otwarcie nowego magazynu oznacza także stworzenie nowych miejsce pracy. Docelowo „Piotr i Paweł” planuje zatrudnić ok. 180 osób.

Obecnie „Piotr i Paweł” posiada 135 supermarketów w całej Polsce, w tym roku otworzy łącznie 11 sklepów.