Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piotr Lisek w ogrodzie ma skocznię z 45-metrowym rozbiegiem. Mistrz może ćwiczyć nawet w czasie pandemii koronawirusa

Dawid Dobrasz
Dawid Dobrasz
Piotr Lisek to polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku o tyczce. Jak zresztą każdy zawodowy sportowiec, nasz skoczek nie może obecnie normalnie trenować i przygotowywać się do zawodów. Urodzony w Dusznikach (powiat szamotulski) Lisek znalazł na to sposób. Wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy zbudował na swojej działce... skocznię do skoku o tyczce z 45-metrowym rozbiegiem!

Przy budowie skoczni aktualny rekordzista Polski (6,02 w 2019 roku) mógł liczyć na pomoc mieszkańców trzytysięcznych Dusznik.

- Ten obiekt nie powstałby bez pomocy wielu osób. Pomagała OSP w Dusznikach i przyjazne nam osoby. Jeśli powiedziałem, że coś jest potrzebne, to stawali na głowie, żeby to załatwić, np. przy wylaniu betonu. W Dusznikach jest świetna społeczność i myślę, że w obliczu tak wielkiego wyzwania, jakim jest koronawirus, to wszyscy stajemy na głowie, żeby zostać zdrowi. Mam nadzieję, że tak jak ludzie pomagali mi stworzyć całą infrastrukturę do skoku o tyczce, tak przetrwamy tę epidemię - mówił w rozmowie z TVP3 Poznań Piotr Lisek.

Zobacz też: Mateusz Gamrot trafi do UFC? Są konkrety odnośnie zakończenia jego współpracy i kontraktu z federacją KSW

Od 20 kwietnia mają być udostępnione Centralne Ośrodki Sportu dla najlepszych polskich zawodników. Do takich bez wątpienia zalicza się aktualny brązowy medalista mistrzostw świata. Piotr Lisek sam wspomina, że jego prywatny obiekt spełnia wszystkie warunki do treningu, ale i tak nie zrezygnuje z udziału w obozach, np. w Spale.

Sprawdź też:

Aktualny rekordzista Polski zacznie zatem przygotowania do mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, które są zaplanowane na koniec sierpnia we Francji i na razie nie ma decyzji o odwołaniu tej imprezy.

- Sportowiec nie może stać w miejscu. Będę szlifował formę - zapowiadał w TVP Lisek.

Zobacz też: Lech Poznań pożycza pieniądze od kibiców. Odda z wysokim procentem! Startuje akcja #wGóręSerca

Skoczek miał także rywalizować o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, ale na to musi poczekać co najmniej do przyszłego roku. Teraz może do tej imprezy przygotowywać się nie tylko w COS-ie, ale też na swojej działce. Dwa lata temu Piotr Lisek zorganizował w Dusznikach zawody w skokach o tyczce o nazwie "Lisek w domu". Sam zainteresowany uśmiecha się, że dopiero teraz może zrobić prawdziwy konkurs "Lisek w domu", bo ma swoją prywatną skocznię do skoku o tyczce.

Zobacz też:

Z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego wybraliśmy 100 najwybitniejszych sportowców z naszego regionu. Tym razem postanowiliśmy z tego grona wyselekcjonować dziesięciu najlepszych.Czytaj dalej --->

10 najwybitniejszych sportowców w historii wielkopolskiego s...

Przez lata w Lechu Poznań przewinęło się wielu obcokrajowców. Jedni byli krócej, drudzy dłużej, a jeszcze inni zapisali się na stałe w historii Kolejorza. Sprawdziliśmy, jak wyglądałaby jedenastka Lecha Poznań złożona z samych cudzoziemców, którzy mają ponad 100 występów w niebiesko-białych barwach. Potrafilibyście wymienić wszystkich z trzycyfrowym bilansem meczów rozegranych dla Kolejorza? Sprawdźcie --->

Lech Poznań: 11 zagranicznych piłkarzy Kolejorza z ponad se...

Lech Poznań w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy dał zagrać w pierwszej drużynie aż 11 wychowankom, którzy zdobyli dla Kolejorza 16 goli. To największa liczba wprowadzonych młodych zawodników na boiska najwyższej klasy rozgrywkowej ze wszystkich drużyn. Zresztą marzeniem Lecha jest kiedyś wystawić jedenastkę na mecz ligowy złożoną tylko i wyłączone z zawodników wyszkolonych w Akademii Lecha Poznań. Na ostatniej konferencji trenerskiej "Lech Conference 2019" trenerzy Hubert Wędzonka i Przemysław Małecki podczas swojego wystąpienia zaprezentowali jedenastkę wychowanków Akademii Lecha Poznań wraz z ławką rezerwowych. Rekomendowanym ustawieniem w poznańskiej kuźni talentów jest formacja 1-4-3-3 i według niej zostali ułożeni piłkarze. Przypominamy, że mianem wychowanka określa się zawodnika, który niezależnie od swojej narodowości, trenował w danym klubie co najmniej przez trzy lata pomiędzy 15., a 21. rokiem życia.Przejdź dalej i zobacz jedenastkę wychowanków Kolejorza --->

Lech Poznań: Oto jedenastka i ławka rezerwowych złożona tylk...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski