Piotr Tworek szczerze o Warcie Poznań: Czeka nas bardzo ciężka wiosna

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław i Warta Poznań zakończyli już grę w 2020 roku. W meczu bezpośrednim wygrał Śląsk 2:1 (1:0). Co na konferencji powiedzieli trenerzy?

Piotr Tworek, trener Warty Poznań: - Możemy mieć pretensje do samych siebie. W pierwszej połowie bardzo szybko straciliśmy bramkę, sami nie tworzyliśmy okazji. Druga połowa również nie rozpoczęła się tak jak sobie zakładaliśmy. Dopiero trafienie Janickiego ożywiło spotkanie. Stworzyliśmy kilka dobrych okazji, by przynajmniej zremisować. Nie udało się. Znów jesteśmy słabsi o jedną rzecz; czy to jest jedna połowa, jeden fragment. Mamy dużo do poprawy. Czeka nas bardzo ciężka runda wiosenna.

Paweł Barylski, drugi trener Śląska Wrocław: (zastąpił przeziębionego Vitezslava Lavickę) - Początek meczu był z naszej strony bardzo aktywny. W pierwszej połowie mieliśmy pełną kontrolę. W drugiej oddaliśmy piłkę Warcie, która zaczęła sobie stwarzać sytuacje. Cierpieliśmy. Piłka jednak na tym polega, że są różne fazy w życiu zespołu. Wydaje mi się, że podświadomie zbyt głęboko się cofamy. To było też widoczne w meczu z Zagłębiem. To element do poprawy, do analizy w styczniu (...) Byłem w stałym kontakcie z trenerami. Z trenerem Lavicką kontaktował się asystent, asystent kontaktował się ze mną.

Prowadzenie klubu na centralnym poziomie nie jest problemem dla dużego miasta. Na poziomie minimum 3 ligi są jednak drużyny, które nie potrzebują ogromnych aglomeracji, by osiągnąć sportowy sukces. Często trybuny na ich stadionach przekraczają liczbę mieszkańców miejscowości! Każdy z zespołów ma swoją historię i unikalny styl. Zobaczcie 11 najmniejszych miejscowości w Polsce, które mają klub przynajmniej w 3 lidze.

11 najmniejszych miejscowości w Polsce, które mają klub przy...