Jacek Czaplewski
Bezcenne zwycięstwo Lecha. Skóraś dał punkty we Wrocławiu
Bezcenne zwycięstwo Lecha. Skóraś dał punkty we Wrocławiu Pawel Relikowski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań przynajmniej na chwilę wrócił na szczyt ligowej tabeli. We Wrocławiu wytrzymał czas próby. Zwycięską bramkę ze Śląskiem zdobył zaraz po przerwie Michał Skóraś, wprawiając w ekstazę wypełniony sektor gości. Widowisko obejrzało łącznie 14 tys. osób.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1

Dzięki wygranej Lech jest w całkiem komfortowym położeniu. Nie spadnie z fotelu lidera, jeśli Pogoń Szczecin nie wygra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, zaś Raków Częstochowa w Grodzisku z Wartą Poznań.

Bogiem a prawdą mecz we Wrocławiu szedł jak po grudzie. Przed zmianą stron Lech oddał ledwie jeden celny strzał. Zawiodło kilku piłkarzy, więc bohater okazał się nieoczywisty. To wprowadzony w 46 minucie Michał Skóraś, który dwie minuty później trafił do siatki od prawego słupka. To dopiero jego druga bramka w sezonie.

- Do samego końca miałem wątpliwość czy nie było faulu, kontaktu z Janasikiem. Pozostawiam to do oceny sędziom. Ja dokończyłem swoją akcję, dlatego mogłem świętować - wyznał Skóraś dla Canal+ Sport. - Ławkę i cały skład mamy na dobrym poziomie. Każdy chce pokazać jak najlepszą wersję siebie. Dzisiaj to mi się udało.

Co najciekawsze, w bramkowej akcji asystę zaliczył bramkarz Mickey van der Hart. Lech borykał się dziś z wieloma problemami kadrowymi. Z powodu infekcji wypadł kapitan Mikael Ishak, zabrakło także Adriela Ba Loui czy kontuzjowanego na kadrze Bartosza Salamona.

Dla Śląska to pierwsza porażka pod wodzą Piotra Tworka - w jego trzecim meczu. Wcześniej udało się zremisować z Radomiakiem Radom (0:0) i pokonać Wisłę Płock (2:1).

Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Lech Poznań (w skali 1-6):

Śląsk Wrocław

• Michał Szromnik - 3
  • Łukasz Bejger - 3
  • Mark Tamas - 4
  • Daniel Leo Gretarsson - 3, (Szymon Lewkot - 3)
  • Patryk Janasik - 3
  • Krzysztof Mączyński - 4, (Dennis Jastrzembski - bez oceny)
  • Petr Schwarz - 2
  • Victor Garcia - 3
  • Cayetano Quintana - 3, (Robert Pich - 3)
  • Waldemar Sobota - 3, (Patrick Olsen - 3)
  • Erik Exposito - 3, (Fabian Piasecki - 3)

Lech Poznań

• Mickey van der Hart - 3
  • Tomasz Kędziora - 3
  • Lubomir Satka - 4
  • Antonio Milić - 3, (Joel Pereira - 4)
  • Pedro Rebocho - 3
  • Kristoffer Velde - 4, (Michał Skóraś - 5)
  • Radosław Murawski - 3, (Jesper Karlstroem - 4)
  • Pedro Tiba - 3, (Nika Kvekveskiri - bez oceny)
  • Jakub Kamiński - 3, (Filip Marchwiński - bez oceny)
  • Joao Amaral - 4
  • Dawid Kownacki - 4

Piłkarz meczu: Michał Skóraś
Atrakcyjność meczu: 5/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Polska zagra na Mundialu w Katarze razem z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Internauci oczami wyobraźni widzą już rajd Leo Messiego, któremu na drodze staje nie kto inny jak Jacek "piłka przejdzie, rywal nigdy" Góralski! Zobaczcie najlepsze memy po losowaniu grup MŚ 2022.