Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Wielka radość w Krakowie, ale i Poznaniu. Cracovia zagrała zgodnie z życzeniami Lecha. Na wyjeździe urwała punkty liderującemu Rakowowi Częstochowa, remisując z nim 1:1. Jeżeli Lech wygra w Gliwicach to powróci na szczyt ligowej tabeli i na ostatniej prostej stanie się faworytem do zdobycia mistrzostwa.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Cracovia 1:1

Cracovia po obiciu poprzeczki do końca pierwszej połowy nie oddała nawet celnego strzału. Raków przejął kontrolę nad meczem i w 38 minucie dopiął swego. Tłok po rzucie rożnym wykorzystał Vladislavs Gutkovskis. Łotysz z bliska zdobył swoją dziewiątą bramkę w sezonie, a Cracovia oprócz bramki straciła jeszcze kontuzjowanego Jewhena Konoplankę.

Po zmianie stron sędzia odwołał drugą bramkę dla Rakowa, ponieważ były gracz Cracovii, Mateusz Wdowiak, rzeczywiście znalazł się na spalonym. Po dokonaniu dwóch roszad drużyna Jacka Zielińskiego właściwie od razu doprowadziła do remisu. Zmiennik Otar Kakabadze w 61 minucie wystawił w polu karnym piłkę Sergiu Hance, którego nie zatrzymał żaden z trzech przeciwników ustawionych na linii strzału.

W końcówce Raków nie zdołał nic wskórać. W Poznaniu wierzą, że historia lubi się powtarzać i tak jak w sezonie 2009/10 pomoc Cracovii okaże się kluczowa; wówczas jej remis z Wisłą Kraków w przedostatniej kolejce pozwolił Lechowi wskoczyć na pozycję lidera i nie oddać jej do zakończenia rozgrywek.

sc]Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Cracovia (w skali 1-6):
Raków Częstochowa

• Vladan Kovacević - 3
  • Fran Tudor - 3
  • Tomas Petrasek - 3
  • Zoran Arsenić - 3
  • Ben Lederman - 3 (Walerian Gwilia - bez oceny)
  • Giannis Papanikolaou - 3
  • Patryk Kun - 4
  • Fabio Sturgeon - 3 (Wiktor Długosz - 3)
  • Ivi Lopez - 3 (Sebastian Musiolik - bez oceny)
  • Mateusz Wdowiak - 4 (Władysław Koczerhin - bez oceny)
  • Vladislavs Gutkovskis - 3 (Jakub Arak - bez oceny)

Cracovia

• Lukas Hrosso - 3
  • Cornel Rapa - 3
  • Matej Rodin - 3
  • Virgil Ghita - 3
  • David Jablonsky - 3
  • Michal Siplak - 3 (Otar Kakabadze - 4)
  • Mathias Hebo Rasmussen - 4
  • Jakub Myszor - 3 (Karol Ogorzały - bez oceny)
  • Michał Rakoczy - 3 (Rivaldinho - 3)
  • Jewhen Konoplianka - 3 (Sergiu Hanca - 4)
  • Pelle van Amersfoort - 3

Piłkarz meczu: Sergiu Hanca
Atrakcyjność meczu: 5/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Kibice na meczy Rakowa i Cracovii. Szał przy pierwszym golu. Na koniec jednak remis

Kibice na meczu Raków - Cracovia. Od szału radości do rozcza...