red
Fruwające race na stadionie w Kielcach
Fruwające race na stadionie w Kielcach Youtube/eFeF
PKO Ekstraklasa. Niebezpieczny incydent pod koniec derbowego meczu Korona Kielce - Radomiak Radom. Z sektora gości na trybunę gospodarzy pofrunęły odpalone race. Sędzia Szymon Marciniak przerwał zawody aż do uspokojenia sytuacji.

Fruwające race na meczu Korona - Radomiak

Do zdarzenia doszło w końcówce drugiej połowy. Kibice Radomiaka najpierw odpalili race. Potem część z nich wylądowała na trybunie obok, gdzie zasiedli kibice Korony.

To zresztą niejedyny incydent z udziałem przyjezdnych. Prowokacją wymierzoną w gospodarzy okazało się także spalenie szalików Korony. Gdy na trybunach było już naprawdę gorąco, organizator poprosił o pomoc policję, dzięki której nie doszło do eskalacji pod sektorem.

W sierpniu pierwszy derbowy mecz tego sezonu odbył się bez kibiców Korony. W Radomiu, na stadionie Broni gdzie domowe mecze rozgrywa Radomiak, nie ma bowiem sektora gości. Dlatego dzisiaj wszystkie emocje puściły w Kielcach.

Sędzia Szymon Marciniak z powodu zadymienia obiektu parokrotnie musiał przerywać grę. Na zachowanie kibiców (obu drużyn) skarżyli się też sami zawodnicy. W drugiej połowie realizator transmisji uchwycił choćby moment obrzucania śnieżkami gracza Radomiaka, Berto Cayargi, który próbował wykonać rzut rożny.

Po meczu doszło do bijatyki pod sektorem Radomiaka:

Wysoka frekwencja na Świętej Wojnie w Kielcach

Mimo kiepskiej aury widowisko obejrzało 10 273 osób. Sektor gości wypełnił się zielonymi koszulkami. Do Kielc z Radomia przyjechało bowiem około 800 kibiców.

W tygodniu kary orzeknie Komisja Ligi. Nie ma wątpliwości, że fani Radomiaka wypisali się z kilku najbliższych wyjazdów. Potencjalnie zabraknie ich na Cracovii czy Śląsku Wrocław. Na klub zostanie natomiast nałożona wysoka grzywna, bo takie decyzje zapadały już w podobnych przypadkach.

Na boisku oba mecze padły łupem Korony. W Radomiu wygrała 2:0, w rewanżu u siebie 2:1. W tabeli nadal wyżej jest jednak Radomiak, który uzbierał o sześć punktów więcej.