KK/DD
Lech Poznań męczył się w pierwszej połowie, ale po przerwie pokazał to, z czego znamy poznańską lokomotywę w tym sezonie. Ważną i pierwszą bramkę w Lechu zdobył Radosław Murawski. Zobaczcie zdjęcia z meczu z Wisłą Płock ---->Robert Woźniak
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Wisłą Płock 4:1 (1:1). Zespół Macieja Skorży odniósł już ósme zwycięstwo, a płocczanie ponieśli siódmą porażkę w siódmym wyjazdowym meczu. Przy Bułgarskiej Kolejorza wspierało ponad 20 tysięcy fanów.

PKO Ekstraklasa: Lech Poznań - Wisła Płock 4:1

Jak padły bramki?

• 1:0 14 min - Dośrodkowanie Daniego Ramireza na bliższy słupek. Tam Bartosz Salomon wygrał walkę o pozycję z Damianem Zbozieniem i mierzonym uderzeniem głową przy słupku wpisał się na listę strzelców.
  • 1:1 16 min - Po dalekim wyrzucie z autu Damiana Zbozienia i zgraniu Damiana Michalskiego tuż przed linią pola bramkowego piłkę przejął Dusan Lagator i skierował ją do siatki przed wychodzącym z bramki Filipem Bednarkiem.
  • 2:1 53 min - Pedro Tiba dostał piłkę na prawej stronie pola karnego i zagrał przed bramkę. Tam piłkę odbił Dusan Lagator, ale tak, że dopadł do niej Radosław Murawski i mierzonym uderzeniem przy słupku zdobył swoją premierową bramkę w tym sezonie.
  • 3:1 77 min - Jakub Kamiński dostał piłkę na lewej stronie pola karnego od Joao Amarala. Ograł rywala na "zamach", po czym uderzeniem w stronę dalszego słupka pokonał Krzysztofa Kamińskiego.
  • 4:1 88 min - Zaczęło się od błędu Mateusza Szwocha, który chcąc wybić piłkę ze środka boiska trafił w Amarala. Ten ruszył i mierzonym uderzeniem z "szesnastki" w stronę lewego słupka dobił "Nafciarzy".

Piłkarz meczu: Jakub Kamiński