PKP: Bilet na pociąg kup przez... telefon komórkowy!...

  PKP: Bilet na pociąg kup przez... telefon komórkowy! Unikniesz kolejek przy kasie

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jak przed świątecznym wyjazdem uniknąć kolejek do kas biletowych? Co zrobić, by nie tracić czasu kupując bilet miesięczny? Skorzystaj z nowości proponowanych przez kolejarzy.
  Jedną z nowych form jest zakup biletu przez... telefon komórkowy. Aplikacja testowana była przez spółkę Koleje Wielkopolskie przez ponad miesiąc. Od kilku dni jest dostępny dla użytkowników telefonów.

  Bilet można kupić za pośrednictwem darmowej aplikacji SkyCash. Działa ona w sieciach GSM i telefonach z dostępem do Internetu. Korzystając z tej usługi można nabyć bilety między wybranymi stacjami w Wielkopolsce.
  Wystarczy uruchomić w telefonie aplikację, wybrać stację początkową oraz końcową i zatwierdzić transakcję indywidualnym kodem PIN. Ceny biletów są takie, jak w kasach biletowych. Usługa uwzględnia też ulgi i zniżki.

  Podczas kontroli wystarczy okazać konduktorowi bilet, który po zakupie zostaje automatycznie zapisany w zakładce "Kontrola biletów". Żeby zainstalować SkyCash, wystarczy wpisać w przeglądarce telefonu adres internetowy: m.skycash.com lub wysłać pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Użytkownicy smartfonów mogą też pobrać aplikację bezpośrednio z App Store lub Google Play. Konto SkyCash można zasilać bezpośrednio z podłączonej dosystemu karty płatniczej.

  Bilet na pociągi spółki PKP IC można kupić też przez internet. Trzeba wejść w system e-IC, by się w nim zarejestrować. Za e-bilet płaci się kartą lub przelewem. Po dokonaniu płatności wystarczy wydrukować bilet.

  Na dworcach w Wielkopolsce przybywa też biletomatów.

  Ułatwieniem dla kupujących bilety miesięczne będzie wspól-ny bilet. Zacznie on obowiązywać od niedzieli 9 grudnia. Wprowadzają go Koleje Wielkopolskie, Przewozy Regionalne i Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. Bilet pod nazwą "Bus - Tramwaj - Kolej" będzie ważny w promieniu 30 km od Poznania i w komunikacji miejskiej. Obszar kolejowy obowiązywania biletu jest podzielony na 3 strefy taryfowe oznaczone literami A, B i C.

  Stacjami krańcowymi są: Oborniki Wlkp., Łopuchowo, Pobiedziska, Gułtowy, Środa Wlkp., Iłowiec, Strykowo, Buk i Pamiątkowo. Strefy te można łączyć ze strefami ZTM w Poznaniu. Bilety w formie papierowej, z informacją, że są ważne i w poznańskiej komunikacji miejskiej będzie można kupić w kasach kolejowych PR oraz KW.
  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprzedaż biletów PKP bez kurs'90 - nie ma sensu.

  Alan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  Tylko w systemie używanym w kasach biletowych można nabyć wszystkie rodzaje biletów, w tym bilety specjalne, łączone, kombinowane, na wszystkie pociagi i przewoźników, miejscówki itp.
  Ponadto...rozwiń całość

  Tylko w systemie używanym w kasach biletowych można nabyć wszystkie rodzaje biletów, w tym bilety specjalne, łączone, kombinowane, na wszystkie pociagi i przewoźników, miejscówki itp.
  Ponadto bilet kupiony przez telefon powinien być na okaziciela, a w przypadku SkyCash i Kolei Mazowieckich - konieczne jest wpisanie w aplikacji imienia, nazwiska i - uwaga - numeru dowodu osobistego!
  Nie omieszkam się wspomnieć że bilet jest ważny wyłącznie z dowodem osobistym, który należy mieć przy sobie wraz z telefonem i okazać wraz z nim do kontroli.
  Przy takiej biurokracji - wolę jednak kupić bilet w kasie, ewentualnie dopłacić u konduktora jeśli do kasy jest kolejka.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przewozy Regionalne

  Wiciu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 18

  A PR śpią jak zwykle .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo