Głos Wielkopolski

  Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania "Źródło"

  LGD powstało w 2009 roku z inicjatywy władz gmin Buk, Dopiewo i Stęszew. Od 1 września 2009 zostało powołane do życia Biuro LGD z siedzibą w Buku. Od roku 2010 LGD rozpoczęło przyjmowanie wniosków i realizację Osi 4 LEADER.

  Główny celem działania, na którym skupia się LGD jest:
  poprawa atrakcyjności terenów oraz aktywizacja społeczności lokalnej na obszarze gmin Buk, Dopiewo, Stęszew. Cel ten jest realizowany poprzez inwestycje w miejsca aktywnego wypoczynku, zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz rewitalizację terenów przy Jeziorach. Ponadto realizowane są działania integracyjne, promocyjne oraz warsztatowe dla mieszkańców z terenu LGD.

  Dzięki realizacji przez naszych Beneficjentów inwestycji nad jeziorami znacząco rozwinęła się rekreacja na plażach. (szczególnie Jeziora Niepruszewskiego).

  Ponadto na terenie gmin powstało wiele miejsc aktywnego wypoczynku, place zabaw oraz boiska. Znaczącą inwestycją Beneficjentów było także odnowienie terenów przy pomniku przyrody Źródełko w Żarnowcu oraz wybudowanie wiaty biesiadnej (wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niej) we wsi Żarnowiec. Dzięki tej inwestycji powstało bardzo ciekawe miejsce do spędzania wolnego czasu, a że Źródełko leży na pograniczu gmin wchodzących w skład LGD mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy.

  Jako LGD zrealizowali projekt współpracy "Kulturalno-kulinarna wymiana regionalna", w którym starają się przybliżyć mieszkańcom Kurpi Zielonych zwyczaje, potrawy i gwarę wielkopolską, a także zapoznać naszych mieszkańców ze zwyczajami, kuchnią i kulturą kurpiowską.

  Zapraszamy serdecznie do kontaktu:
  http://www.lgdzrodlo.pl/

  Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania "Źródło"

  9 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  36 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo