Płyta: Śpiewanki na niepodległość. Był koncert, a teraz jest...

  Płyta: Śpiewanki na niepodległość. Był koncert, a teraz jest krążek

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W czerwcu tego roku na Ostrowiu Tumskim w Poznaniu odbył się koncert pieśni patriotycznych. Teraz ukazała się płyta "Śpiewanki wielkopolskie" będąca jego zapisem.
  W czerwcu tego roku na Ostrowiu Tumskim w Poznaniu odbył się koncert pieśni patriotycznych. Teraz ukazała się płyta "Śpiewanki wielkopolskie"

  W czerwcu tego roku na Ostrowiu Tumskim w Poznaniu odbył się koncert pieśni patriotycznych. Teraz ukazała się płyta "Śpiewanki wielkopolskie" będąca jego zapisem. ©Archiwum Teatru Muzycznego w Poznaniu

  22 czerwca tego roku przy katedrze poznańskiej odbył się plenerowy koncert upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, stulecie Powstania Wielkopolskiego i 1050-lecie biskupstwa w Poznaniu. Soliści i Orkiestra Teatru Muzycznego, aktorzy Teatru Polskiego, Chór Akademicki UAM i zaproszeni goście wykonali pieśni związane z tradycją niepodległościową w Wielkopolsce. Efektem koncertu jest wydana przez Teatr Muzyczny płyta „Śpiewanki wielkopolskie”.

  Do śpiewania włączyła się także publiczność. Zestaw zawiera 13 pieśni i piosenek w nowoczesnych aranżacjach Radosława Matei i Michała Łaszewicza, który był kierownikiem muzycznym projektu.
  Znajdziemy tutaj tak znane utwory jak „Gdy szedłem raz od warty”, „Hej nasza kompania” czy „Wojenko, wojenko”, a także te mniej znane jak „U młynarza Marcina” czy „Hej dziewczynki posłuchajcie”. Ich wykonania mają niezwykły walor gdyż są to nagrania koncertowe, niepowtarzalne. Szkoda, że w opisie płyty nie podano jacy soliści śpiewają kolejne utwory.

  Niezwykle cenne jest wzbogacenie zestawu o podkłady muzyczne pięciu utworów. Odtwarzając je możemy te pieśni i piosenki śpiewać na przykład rodzinnie w domu. Płyta „Śpiewanki wielkopolskie” kosztuje 15 zł.

  POLECAMY:  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo