Pływanie: Kacper Majchrzak z rekordem Polski na 200 m kraulem

Kacper Majchrzak w ostatnich tygodniach imponuje formą
Kacper Majchrzak w ostatnich tygodniach imponuje formą Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
23-letni pływak Warty Poznań, Kacper Majchrzak, został w sobotę w Szczecinie mistrzem Polski na 200 m stylem dowolnym. Podopieczny Michała Szymańskiego pobił siedmioletni rekord Polski Pawła Korzeniowskiego i po raz kolejny zdobył kwalifikację olimpijską.

Kraulista wygrał wyścig z czasem 1:46.46, czyli o 0,13 sekundy poprawił dotychczasowy rekord Korzeniowskiego. W sobotnim finale MP pokonał bardziej utytułowanego zawodnika o ponad dwie sekundy. Brązowy medal wywalczył Kacper Klich.