Pływanie: Kacper Majchrzak z Warty Poznań doprowadził polską sztafetę na podium ME w Glasgow!

Kacper Majchrzak i Konrad Czerniak zdobyli wczoraj historyczny medal na ME dla reprezentacji Polski Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Pierwszego dnia mistrzostw Europy w pływaniu w Glasgow rozegrano cztery finały. Trzecie miejsce zajęła polska drużyna w sztafecie 4x100 metrów kraulem. Na ostatniej zmianie płynął zawodnik Warty Poznań, Kacper Majchrzak. Podopieczny Michała Szymańskiego dał się wyprzedzić jedynie Rosjanom i Włochom. Tym samym niespełna 26-letni poznaniak zdobył swój pierwszy medal ME w karierze.

To także pierwszy medal dla biało-czerwonych w historii ME, rozgrywanych od 1934 r. Majchrzak nie startował w przedpołudniowych eliminacjach, ale start jego kolegów zapowiadał bardzo dobry rezultat w finale, bo Polacy zajęli drugie miejsce. W sztafecie walczącej o medal płynął także, na drugiej zmianie, Konrad Czerniak, na co dzień trenujący z Majchrzakiem na Termach Maltańskich. Najlepszy czas w sztafecie biało-czerwonych, uzyskał płynący na trzeciej zmianie, 18-letni łodzianin Jakub Kraska.