Po dwakroć ozłocony

Robert Domżał
Mateusz Świerczyński, podwójny złoty medalista  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jaka odbyła się w Suwałkach
Mateusz Świerczyński, podwójny złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jaka odbyła się w Suwałkach archiwum Jacek Duszczyk
Mateusz Świerczyński badmintonista UKS "Orkan" Przeźmierowo zdobył dwa złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Suwałkach.

By dotrzeć do finału gry pojedynczej Mateusz Świerczyński stoczył cztery pojedynki. O złoty medal walczył z dobrze sobie znanym zawodnikiem z MLKS Solec Kujawski Miłoszem Bochatem. Razem grają w deblu. Finał singla był więc pojedynkiem niezwykle zażartym. Skończył się ostatecznie sukcesem reprezentanta "Orkana" Przeźmierowo - 2:1.

- Liczyliśmy po cichu na dobry wynik, ponieważ już przed rokiem Mateusz zdobył srebrny medal, ale to jest sport - mówi Jacek Duszczyk, wice prezes "Orkana " Przeźmierowo. Zwyciężając w Suwałkach szesnastoletni zawodnik umocnił się na pierwszym miejscu ogólnopolskiej listy rankingowej badmintonistów. Teraz jest kandydatem do startu w Mistrzostwach Europy, jakie odbędą się jesienią w Portugalii.

Drugi złoty medal podopieczny Magdaleny Okupniak, trenera "Orkana" Przeźmierowo zdobył w grze podwójnej. Żeby jednak stanąć na najwyższym podium wielkopolsko - kujawski zespół musiał pokonać gospodarzy, czyli debel z Podlasia. Nie było to łatwe nie tylko dlatego, że gospodarzom pomagają ściany, ale przede wszystkim dlatego, że kluby z Podlasia należą do najsilniejszych w kraju.

Świerczyński i Bochat wygrali jednak z parą Krzysztof Jakowczuk - UKS "Hubal" Białystok i Piotr Wasiluk - LUKS "Badminton" Choroszcz 2:0, w setach 21:10 21:17.

Dzięki dwóm złotym medalom Świerczyńskiego oraz dobrej postawie Jakuba Szukały, który sklasyfikowany został na miejscach 5-8. "Orkan" Przeźmierowo sklasyfikowany został na 6.miejscu wśród 18. klubów uczestniczących w olimpiadzie. Wielkopolska zajęła 8. miejsce wśród województw. Zwyciężyło województwo Podlaskie.