Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Po powrocie do szkół uczniowie trafią na zajęcia wyrównawcze. Rząd przyjął projekt ustawy

ICH
Po powrocie do nauki stacjonarnej uczniowie klas IV-VIII oraz szkół średnich mają otrzymać ofertę zajęć wyrównawczych w szkołach.
Po powrocie do nauki stacjonarnej uczniowie klas IV-VIII oraz szkół średnich mają otrzymać ofertę zajęć wyrównawczych w szkołach. Łukasz Kaczanowski
Po powrocie do nauki stacjonarnej uczniowie klas IV-VIII oraz szkół średnich mają otrzymać ofertę zajęć wyrównawczych w szkołach. Rząd planuje przeznaczyć na ten cel 187 milionów złotych. Uczestnictwo w zajęciach będzie dobrowolne. Sprawdź szczegóły rządowego programu zajęć wyrównawczych dla uczniów.

Pandemia koronawirusa i wynikająca z niej konieczność nauki zdalnej niekorzystnie wpływa na poziom nauczania w polskich szkołach. Mniej zdolni uczniowie mają problem z przyswojeniem wiedzy.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły?

od 16 lat

Zajęcia wyrównawcze po powrocie do szkół: Szczegóły programu

W związku z tym rząd przygotował ofertę zajęć wyrównawczych dla uczniów klas IV-VIII oraz szkół średnich. We wtorek, 16 marca członkowie Rady Ministrów przyjęli projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie.

- Rząd chce umożliwić uczniom – po powrocie do szkół – udział w dodatkowych i dobrowolnych zajęciach, które uzupełnią ich wiedzę oraz utrwalą wiadomości i umiejętności z wybranych przedmiotów. Wsparcie będzie kierowane do uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych – czytamy w komunikacie biura prasowego rządu.

Na ten cel samorządy dostaną dodatkowe pieniądze na wypłatę wynagrodzeń dla nauczycieli, którzy będą prowadzić zajęcia. Rząd przeznaczy na to 187 mln zł.

Zajęcia będzie można prowadzić w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych, w tym specjalnych, oraz w szkołach artystycznych prowadzących kształcenie ogólne. Co ważne uczestnictwo i realizacja dodatkowych zajęć wspomagających będzie dobrowolna.

Zajęcia będą organizowane: wyłącznie z obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, ujętych w ramowych planach nauczania dla danego typu szkoły; dla grupy liczącej nie mniej niż 10 uczniów (w przypadku małych szkół podstawowych nie mniej niż 5 uczniów); wymiar zajęć nie przekroczy 10 godzin dla każdego oddziału.

Wynagrodzenia nauczycieli są uzależnione przede wszystkim od stopnia awansu zawodowego i wykształcenia, ale na wysokość pensji mają również wpływ różnego rodzaju dodatki.Ile wyniosą średnie zarobki nauczycieli w 2021 roku na poszczególnych stopniach awansu zawodowego?ZOBACZ NA KOLEJNYCH SLAJDACH >>>

Tyle zarabiają nauczyciele w 2021 roku. Zobacz, ile średnio ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski