Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 2:0. Zieloni przegrali i stracili pozycję lidera. Przez 45 minut grali w 10

Do siatki trafił Jaroch, ale nie Gracjan (z prawej), tylko jego kuzyn Bartosz, który reprezentuje barwy klubu z Bielska Fot. Waldemar Wyelgalski
Warta Poznań straciła pozycję lidera I ligi, przegrywając z Podbeskidziem w Bielsku-Białej 0:2. Zieloni przez ponad 45 min musieli grać w dziesiątkę. Ten mecz wybitnie im nie wyszedł, ale przecież będą jeszcze następne...

Przed meczem szkoleniowiec Zielonych życzył sobie dobrego widowiska.

– Liczę na to, że oba zespoły będą grały w piłkę i będą miały pomysł na grę. Nie przyjechaliśmy do Bielska, by murować bramkę. Nie myślimy o złych seriach, tylko o pozytywach. Dlatego chcemy podtrzymać dobrą passę na wyjazdach. Od sierpnia ubiegłego roku na obcych stadionach albo wygrywamy, albo remisujemy – podkreślił Piotr Tworek, który we wtorek kończy 45 lat.

Niestety jego podopieczni „weszli” w poniedziałkowe spotkanie bardzo ospali. Po kilku niefrasobliwych zagraniach to gospodarze przejęli inicjatywę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 8 min do siatki trafił bowiem Michał Rzuchowski. Najpierw źle wybijał piłkę Aleks Ławniczak, a po chwili z interwencją spóźnił się Mateusz Kupczak. Rzuchowski wykorzystał niezdecydowanie warciarzy i technicznym uderzeniem przy słupku wyprowadził Górali na prowadzenie.

Po golu Zieloni nie wykazali się sportową złością, bo trudno uznać za solidny rewanż nieporadne ataki lewym skrzydłem Michała Jakóbowskiego. Znacznie groźniejsze były kolejne ataki miejscowych. W 24 min Adriana Lisa kąśliwym strzałem próbował zaskoczyć wychowanek Jaroty Jarocin, Karol Danielak.

Goście przebudzili się dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, kiedy sprytnie piętką do Gracjana Jarocha zagrał Robert Janicki. Napastnik Warty uderzył jednak za słabo, by zaskoczyć bramkarza Podbeskidzia.

Warta Poznań zagrała jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie i zasłużenie przegrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2. Sprawdźcie, jak oceniliśmy piłkarzy Piotra Tworka za pierwszą porażkę w 2020 roku.Zobacz oceny --->

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 2:0: Oceniamy piłk...

Potem znów gospodarze grali bardziej agresywnie. Lider chciał się przebudzić, ale nie miał argumentów, bo praktycznie wszyscy zawodnicy zawodzili. Grali za wolno i bez zaangażowania. Największe pretensje można było mieć do pomocników, którzy nie potrafili przejść z piłką na połowę rywala, a jeśli już to robili, to często tracili futbolówkę po niecelnym podaniu.

W 44 min drugą żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kieliba. Kapitan warciarzy trącił Chorwata Marko Roginicia. Sędzia Sebastian Krasny mógł być bardziej pobłażliwy dla stopera gości, ale nie był i odesłał go do szatni. W dodatku po chwili przyjezdnych od utraty gola, po strzale Rafała Figiela, uratowała poprzeczka.

Początek drugiej połowy kompletnie podciął skrzydła warciarzom. Po rogu, przy biernej postawie obrońców i bramkarz, na 2:0 podwyższył bowiem Bartosz Jaroch. Grająca w dziesiątkę Warta stanęła przed piekielnie trudnym zadaniem odrobienia dwóch goli. Zmiennicy i debiutanci w drużynie Zielonych absolutnie mu też nie podołali.

I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała – Warta Poznań 2:0 (1:0)
Bramki: Michał Rzuchowski (8), Bartosz Jaroch (51).
Podbeskidzie: Polacek – B.Jaroch, Osyra, Bashlail, Gach, Danielak, Rzuchowski, Figiell, Sierpinal (67 Biliński), Sopoćko (85 Laskowski), Roginić (89 Hilbrycht).
Warta: Lis – Grobelnyl, Ławniczak, Kieliballl, Kiełb, Apolinarski (46 Stępiński), Kupczak, Trałka, Janicki (58 Szczepaniak), Jakóbowski, G.Jaroch (71 Napołow).