Podróbki perfum na kaliskim targowisku [FOTO, WIDEO]

  Podróbki perfum na kaliskim targowisku [FOTO, WIDEO]

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Podróbki perfum na kaliskim targowisku [FOTO, WIDEO]
  1/6
  przejdź do galerii
  Prawie 300 sztuk podrabianych perfum o wartości 38 tysięcy złotych zabezpieczyli kaliscy policjanci na jednym z targowisk.
  W minioną niedzielę policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczością gospodarczej kontrolowali stoiska na teren jednego z kaliskich targowisk. Z ich informacji wynikało, że oferowane są tam do sprzedaży towary, których zła jakość oraz niska cena mogą wskazywać na to, że naniesione na nich znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

  Funkcjonariuszom operacyjnym towarzyszył przedstawiciel pokrzywdzonych producentów, który potwierdził, że sprzedawane na stoisku wyroby bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi.


  Na jednym ze stoisk policjanci znaleźli 287 sztuk perfum o pojemności 33 ml. Wstępnie wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę 38 tysięcy złotych.

  - Część z artykułów była opakowana w specjalne przygotowane kartoniki, oznaczone napisami „demonstration tester”. Miało to przekonać nabywców, że są to oryginalne produkty, a ich niska cena podyktowana jest małą pojemnością flakonu - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskiej policji.

  Mundurowi zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Zgodnie z artykułem 305 ust. 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Zdjęcia

  Kryminalna Wielkopolska

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange