sportowy24
  Podsumowanie triathlonowego cyklu Enea Tri Tour

  Podsumowanie triathlonowego cyklu Enea Tri Tour

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Polski sezon triathlonowy firmowany m.in. przez cykl Enea Tri Tour dobiegł końca. Dla organizatorów, jak i zawodników jest to czas wzmożonej pracy nad przygotowaniem się do kolejnej odsłony sezonu 2017. Jedni w zaciszu biura, drudzy na siłowni, basenie czy otwartym treningu rowerowym. Cykl Tri Tour 2017 będzie jeszcze intensywniejszy niż ten mijający, a to za sprawą wielu pozytywnych zmian nakierowanych na komfort startujących i kibiców.
  Najważniejszą imprezą minionego sezonu były poznańskie ME na długim dystansie

  Najważniejszą imprezą minionego sezonu były poznańskie ME na długim dystansie ©Fot. Archiwum Endusport

  - Triathlon to wciąż niesamowicie dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, co pokazał miniony sezon, w którym udział wzięło niemal 12000 zawodników i 60000 kibiców – mówi Wojciech Kruczyński, Prezes Endusport – organizatora cyklu Tri Tour i tegorocznych Mistrzostw Europy w Triathlonie. – W nadchodzącym sezonie jeszcze bardziej nastawimy się na uczynienie z triathlonu wielkiego rodzinnego festynu sportowego aktywizując wszystkie pokolenia do uprawiania rozmaitych sportów z triathlonem na czele – podsumowuje.

  Cykl Enea Tri Tour 2016 ze sztandarową imprezą Enea Challenge Poznań był największym cyklem imprez triathlonowych w Polsce. Od kultowej imprezy JBL Triathlon Sieraków przez Triathlon Szczecin, Marbruk Triathlon Charzykowy aż po Prime Food Triathlon Przechlewo – każdy ze zorganizowanych przez firmę Endu Sport triathlonów miał swoją własną atmosferę i klimat.
  Wszystko podporządkowane dobrej zabawie, rodzinnej atmosferze i sportowej rywalizacji – zarówno dla kibiców, jak i zawodników. Już teraz zapisy na kolejne imprezy cyklu są w otwarte – na listach poznańskiej imprezy, która odbędzie się 24-25 czerwca jest 2200 zawodników! Natomiast kultowy JBL Triathlon Sieraków zgromadził na swoich listach startowych ponad 1800 osób, limity na niektóre dystanse tej imprezy ulegają wyczerpaniu.

  - Triathlon, wbrew pozorom, to nie dyscyplina sezonowa – przygotowania trwają cały rok, mowa tutaj zarówno o treningach zawodników, jak i planowaniu imprez przez organizatorów – mówi Aleksander Rosa, rzecznik prasowy cyklu Enea Tri Tour. – Chcemy być bliżej zawodników i kibiców przez cały rok – nie tylko w trakcie sezonu, ale także poza nim. Stąd współpraca z licznymi partnerami – klubami triathlonowymi, biegowymi, klubami fitness - z którymi będziemy organizowali wspólne treningi, spotkania czy wykłady. Naszą ideą jest zaangażowanie wszystkich – od najmłodszych do najstarszych i pokazanie, że triathlon to sport dla każdego. Dlatego koniec sezonu dla nas to zarazem początek nowego – dodaje Rosa.

  Klubami triathlon stoi
  Endu Sport nawiązuje współpracę z wiodącymi klubami triathlonowymi i biegowymi w Polsce w celu wyjścia naprzeciw oczekiwaniom sportowców biorących udział w cyklu Tri Tour oraz przedstawienia kompleksowej oferty treningów pod okiem profesjonalnych trenerów zwieńczonych startem w imprezach cyklu. Ideą współpracy jest także zaangażowanie klubowej społeczności triathlonowej do współdecydowania o kształcie imprez od strony sportowej oraz do wsparcia aktywizowania sportowego dzieci, młodzieży i całych rodzin poza sezonem triathlonowym.

  - Triathlon to zdecydowanie dyscyplina, którą może, a nawet powinien, uprawiać każdy. Podczas treningów triathlonowych pracujemy nad całym ciałem co tylko wpływa na poprawienie witalności i napawa większą energią do życia. Wiadomo, że nie wszyscy mogą walczyć o najwyższe cele, ale na pewno wszyscy mogą czerpać niepowtarzalną radość z aktywnego stylu życia – mówi Bartosz Czajkowski z AM#15 Triathlon Team.

  Sztandarowym przykładem takiej działalności będzie rozwijany z klubem Citizen projekt Tri Kids – polegający na organizacji zajęć WF z triathlonistami. Wprowadzenie najmłodszych w dyscyplinę, wspólne wykonanie kilkunastu ćwiczeń oraz rozmowa dotycząca zdrowego żywienia to podstawowe założenia sportowych spotkań w szkołach podstawowych w całej Polsce.

  Najmłodszym dedykowane będą nie tylko zajęcia wf, ale także triathlon dla dzieci w ramach imprez cyklu czy biegi na rozmaitych dystansach. Dla najmłodszych pociech przewidziano TriPrzedszkole w trakcie trwania zawodów, aby rodzicie mogli wziąć udział w rywalizacji a najmłodsi spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.

  Co w 2017?

  - Sportowo sezon 2017 zapowiada się jeszcze ciekawiej – prognozuje Wojciech Kruczyński, - Wyciągamy wnioski, także z tego co jest do poprawy i mamy w planie przygotowanie najlepiej zorganizowanych imprez triathlonowych w Polsce. Challenge Poznań wraca w całości nad Maltę, utrzymujemy dystans długi i wprowadzamy szereg sportowych imprez towarzyszących rozwijając tym samym ideę Road to Challenge, czyli sportowego i kibicowskiego przygotowania do największej imprezy triathlonowej w Polsce – dodaje Kruczyński.

  Także triathlon w Sierakowie czekają zmiany polegające na wprowadzeniu dodatkowego sprinterskiego dystansu i otwarcia możliwości rywalizacji dla juniorów (16 – 18 lat). W planach cyklu jest uruchomienie kolejnej imprezy triathlonowej kończącej sezon we wrześniu 2017 r. Endu Sport wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zawodników wprowadzając zasady Tri n’roll – czyli możliwości przepisywania startów na inne imprezy cyklu lub na kolejny sezon.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl