Podwójna radość byłego napastnika Lecha Poznań - Kownacki strzelił gola w Pucharze Włoch i pokazał, że zostanie ojcem

LEM
Dawid Kownacki ze swoją życiową partnerką - Aleksandrą Adamczak.
Dawid Kownacki ze swoją życiową partnerką - Aleksandrą Adamczak. Sylwia Dąbrowa
Jeszcze niedawno włoskie gazety pisały o nim, że ze wschodzącej gwiazdy, która partnerowała Lewandowskiemu na mundialu, zmienił się w rozleniwionego rezerwowego, teraz wychwala się go za to, że dał zwycięstwo drużynie w Pucharze Włoch. Dawid Kownacki, były napastnik Lecha Poznań, strzelił zwycięskiego gola dla swojego obecnego klubu - Sampdorii w meczu ze SPAL, który drużyna z Genui wygrała 2:1.

Kownacki w pucharowym meczu ze SPAL, dostał szansę od trenera Marco Giampaolo, by się odblokować i pokazać, że trudne chwile ma już za sobą. W tym sezonie były napastnik Lecha występuje bowiem znacznie mniej niż w poprzednim. A wydawało się, że będzie odwrotnie, bo po odejściu Zapaty, z którym walczył o miejsce w składzie miało być o to łatwiej. Za Kolumbijczyka przyszedł bowiem Defrel, który strasznie zawodził w Romie. Przez cały sezon strzelił tylko jednego gola i to w doliczonym czasie meczu z Benevento, gdy koledzy się nad nim zlitowali i namówili do wykonywania karnego przy stanie 4:2.

Tymczasem Defrel obecny sezon sezon zaczął znakomicie, dał Sampdorii zwycięstwo nad Napoli, więc gra kosztem Kownackiego. Na dodatek kapitan naszej reprezentacji U-21 nie wykorzystał w meczu z Cagliari rzutu karnego i zespół z Genui stracił punkty.

- Chyba trochę źle to na niego wpłynęło. Z Milanem liczyłem, że da nam więcej. Mentalnie nie jest w idealnym stanie, ale z naszym wsparciem wróci do dawnej dyspozycji – stwierdził ostatnio Giampaolo. Podkreślił przy tym, że Kownacki zachowuje pokorę, cały czas solidnie trenuje i twardo stąpa po ziemi, co może być sygnałem, że nadal ma u niego spory kredyt zaufania.

I rzeczywiście dostał szansę w Pucharze Włoch. Sampdoria przegrywała po golu Sergio Floccarego w 34. minucie, ale tuż przed przerwą wyrównał Defrel. Gdy wydawało się już, że dojdzie do dogrywki, w 84. minucie Kownacki strzelił gola po dośrodkowaniu Jakuba Jankto.

Radość po tym golu nie pozostawiała żadnych wątpliwości. Kownacki cieszył się także z tego, że zostanie ojcem. Potwierdził to zresztą potem na twitterze.

Zobacz, jak wyglądał gol Kownackiego:

W 1/8 finału Pucharu Włoch, Sampdoria zagra na San Siro Milanem 13 stycznia.

Partnerką życiową Dawida Kownackiego jest Aleksandra Adamczak. Sa parą od 2016 r., gdy "Kownaś" był jeszcze piłkarzem Lecha. Pochodzi z Leszna i jest trzy lata starsza od piłkarza. Gdy latem 2017 r. zawodnik przeniósł się do Sampdorii Genua, Aleksandra wyjechała razem z nim. 24-latka pracuje jako modelka - jej zdjęcia pojawiły się m.in. w "Playboyu".

Lech Poznań: W jakim wieku debiutowali wychowankowie Kolejor...