Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:3: Oceniamy zawodników Kolejorza

Karol Maćkowiak
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:3: Oceniamy zawodników Kolejorza Sebastian Wołosz
Lech wygrał w Szczecinie 3:0. Oto jak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza.

MATUS PUTNOCKY - 8
Wrócił do bramki po jednej kolejce absencji i pokazał, że jest numerem jeden. Miał mniej pracy niż Jakub Słowik, spisał się bez zarzutu. Jeszcze przed przerwą świetnie obronił strzał jednego z graczy Pogoni. Po przerwie równie skuteczny.

TOMASZ KĘDZIORA - 6
W ofensywie jak zwykle aktywny, jednak tym razem jego dośrodkowania nie docierały do napastników. Musi popracować nad tym elementem, gdyż można odnieść wrażenie, że ostatnio go nieco zaniedbał. Poza tym naprawdę solidny występ.

LASSE NIELSEN - 6
Lasse to jeden z piłkarzy Lecha, który najszybciej zaaklimatyzował się w Poznaniu. Dobrze się tu czuje, gra regularnie w pierwszej jedenastce i stał się pewnym punktem drużyny Kolejorza.

MACIEJ WILUSZ - 4
Z jego występów naprawdę trudno byłoby wyciąć jakieś pozytywne momenty... Co rusz popełnia błędy, mija się z piłką i sprawia wrażenie elektrycznego... Na szczęście jego błędy nie przynoszą rywalom goli.

WOŁODYMYR KOSTEWYCZ - 5
Ostatnio pokazał, że stać go na więcej. Nie był tak widoczny, jak w zeszłym tygodniu, kiedy był jednym z lepszych graczy na boisku. Tym razem nie błyszczał, choć też nie popełnił większych błędów.

AZIZ TETTEH - 6
Przed przerwą dobrze się spisywał, natomiast po zmianie stron opadł z sił i już nie nadążał za akcjami portowców. Przyzwyczaił nas do nieco wyższego poziomu, dlatego liczymy, że wkrótce na niego wróci.

MACIEJ GAJOS - 6
W pierwszej połowie spisywał się lepiej, niż w drugiej, kiedy to drużyna Lecha oddała pole rywalom. Po przerwie był też mniej aktywny w rozegraniu, wyprowadzanie kontrataków mu nie szło, a tego od niego wymagamy.

MACIEJ MAKUSZEWSKI - 5
Nie miał swojego dnia. Na palcach jednej ręki można by policzyć jego udane zagrania. Brakowało mu przebojowości, nie szukał dryblingu, sprawiał wrażenie nieco ospałego. Może dawać drużynie znacznie więcej.

RADOSŁAW MAJEWSKI- 7
Nie bez powodu wybrany ostatnio graczem kolejki. Jest prawdziwym liderem pomocy Lecha. Podaje, strzela, wiele widzi na boisku, co udowodnił asystą przy drugiej bramce, gdy świetnie obsłużył Kownackiego.

DARKO JEVTIĆ - 6
Pierwsza bramka to jego zasługa - wywalczył piłkę pod polem karnym Pogoni. Później nie był już tak dobry, ciągle mu czegoś brakowało, by zaliczyć asystę lub strzelić bramkę. Może uda się następnym razem.
DAWID KOWNACKI - 8
Strzelił gola już w 3. minucie, później podwyższył na 2:0 i niemal pewne stało się, że trzy punkty pojadą do Poznania. Kolejny dobry mecz młodego napastnika, który pokazuje, że może regularnie strzelać dla Lecha.