Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:0. Tak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza

Karol Maćkowiak
Dawid Kownacki przed przerwą powinien wpisać się na listę strzelców
Dawid Kownacki przed przerwą powinien wpisać się na listę strzelców Bartek Syta
Piłkarzy Kolejorza po meczu Pogoń Szczecin - Lech Poznań (1:0) ocenia Karol Maćkowiak. Skala ocen: 1-10.

JASMIN BURIĆ – 5
Potwierdził, że zawsze można na niego liczyć. Jeszcze w pierwszej połowie uratował Lecha przed stratą bramki. Dobrze, że ostatnio decyduje się na grę do najbliższego kolegi, przez co drużyna nie traci piłki. Przy golu niewiele mógł zrobić.

KEBBA CEESAY – 4Lech zdecydowanie częściej atakował prawą stroną, na której występuje Ceesay. Zastąpił w składzie Tomasza Kędziorę i trudno powiedzieć, czy wyszło to na dobre. Pytanie, czy to chwilowa zmiana, czy też Kędziora wyczerpał kredyt zaufania trenera Urbana…

MACIEJ WILUSZ – 4Jeśli ten mecz miał zdecydować o jego przyszłości w Lechu, to nadal ta kwestia pozostaje nierozstrzygnięta, bo Wilusz ani nie zachwycił, ani nie ponosi bezpośredniej odpowiedzialności za stratę gola.

TAMAS KADAR – 4
Przez większość meczu grał dobrze. Imponuje mocnymi podaniami po ziemi, które rozpoczynają akcje Lecha. Tyle, że to Kadar nie upilnował Zwolińskiego przy jedynej bramce meczu.
WŁADIMIR WOŁKOW – 4Widać, że ma ciąg na bramkę, ale koledzy niestety nie ufają mu jeszcze, bo Wołkow kilka razy pojawiał się na pozycjach, a nie zawsze otrzymywał piłkę. W drugiej części gry zbyt często spacerował.

ŁUKASZ TRAŁKA – 3Jeden ze słabszych na boisku. Nie panował nad tym, co dzieje się w środkowej strefie boiska. Wraz z Linettym nie potrafił oszukać środkowych pomocników Pogoni. Dawno nie widzieliśmy tak kiepskiego meczu w wykonania kapitana.

KAROL LINETTY – 4Nie był to wielki mecz reprezentanta Polski. Na pozycji defensywnego pomocnika nie radził sobie w meczu z Pogonią najlepiej. Nic więc dziwnego, że szybko został zmieniony, bo przegrał walkę o środek pola.

GERGO LOVRENCSICS – 4
Jego czas w klubie dobiega końca i chyba dobrze, bo dziś nie jest w stanie zaoferować zbyt wiele. Nie potrafi uciec przeciwnikowi, dokładnie dośrodkować czy strzelić. Nie pokazał niczego interesującego.
MACIEJ GAJOS - 4Miał kilka swoich okazji, ale zamiast strzelać z pierwszej piłki niepotrzebnie ją przekładał i zwlekał albo bronił Słowik. Gra w tym sezonie bardzo nierówno i tym razem nie wyróżnił się niczym nadzwyczajnym. Kiedy ustabilizuje formę?

SZYMON PAWŁOWSKI - 4
W pierwszej połowie był motorem napędowym akcji Lecha, był bliski strzelenia bramki, z kolei po przerwie zupełnie zgasł, przez co drużyna była zagubiona. Dopiero w końcówce się ożywił, ale było już za późno.

DAWID KOWNACKI - 3Przed przerwą miał swoją szansę i był bliski zdobycia gola po strzale głową i od tego momentu był zupełnie niewidoczny. Na początku wiosny wydawało się, że wraca na właściwe tory, ale znowu gra zupełnie bez wyrazu. Stać go na więcej.