Pogrom poznańskich akademiczek na parkiecie w Bydgoszczy. Wygrane koszykarzy Bm Slam Stali Ostrów i Timeout Polonii Leszno w I lidze

Chorwatka Lea Miletić zdobyła 12 punktów i była jednym z jaśniejszych punktów w słabo prezentującym się w Bydgoszczy zespole gości Fot. Archiwum PLKK
Artego Bydgoszcz pokonało we własnej hali Eneę AZS Poznań 94:56 w 16. kolejce Basket Ligi Kobiet.

Mecz od pierwszych minut układał się pod dyktando Artego. Już po czterech minutach bydgoszczanki prowadziły 12:0 rzucając na bardzo wysokiej skuteczności. Przyjezdne miały duże problemy z przebiciem się przez defensywę gospodyń i wypracowaniem dogodnych pozycji. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 31:10.

W drugiej części przyjezdne trochę poprawiły swoje konto punktowe m.in. po kilku ładnych indywidualnych akcjach Marty Nowickiej, jednak Artego utrzymało wysoką przewagę dzięki dobrej skuteczności w rzutach z dystansu. Po przerwie Enea AZS lepiej rozpoczęła grę prowadząc 4:0, Artego oddało kilka niecelnych rzutów, jednak w kolejnych minutach gospodynie odzyskały inicjatywę znów powiększając różnicę punktową na swoją korzyść.

Natomiast BM Slam Stal Ostrów pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 87:77 w sobotnim spotkaniu 19. kolejki Basket Ligi.

Gospodarze od początku pokazywali swoją najlepszą koszykówkę, starali się grać szybko i po kontrach wykończonych przez Jarosława Mokrosa i Przemysława Żołnierewicza było już 14:0. MKS swoje pierwsze punkty zdobył dopiero po ponad pięciu minutach spotkania!

Trochę lepiej prezentował się później Tra Holder, ale dzięki akcji Daniela Szymkiewicza po 10 minutach było 26:16. W drugiej kwarcie dąbrowianie potrafili zbliżyć się nawet na pięć punktów, ale zespół trenera Łukasza Majewskiego nie chciał pozwolić na nic więcej. W pewnym momencie przyjezdni zanotowali jednak serię 9:0 i po rzutach wolnych Bryce’a Douviera przegrywali tylko dwoma punktami. BM Slam Stal szybko opanowała sytuację. Akcja Jarosława Mokrosa ustaliła wynik po pierwszej połowie na 49:41.

Trzecia kwarta była pod całkowitą kontrolą ostrowian. Ciągle bardzo dobrze prezentował się Przemysław Żołnierewicz, a pod koszami ważnym graczem był Nikola Jevtović. MKS dodatkowo miał problem z zatrzymaniem Jaya Threatta i nawet mimo niezłej gry Marka Piechowicza, to gospodarze po 30 minutach prowadzili 71:58.

W czwartej kwarcie po akcjach 2+1 Daniela Szymkiewicza i Pauliusa Dambrauskasa przewaga BM Slam Stali wzrosła aż do 17 punktów. To dawało sporo spokoju tej ekipie, nawet gdy dąbrowianie próbowali jeszcze zanotować ofensywny zryw. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 87:77 i po 19. kolejkach zajmują dziesiąte miejsce w elicie koszykarzy.

Najlepszym graczem ostrowskich koszykarzy był Daniel Szymkiewicz z 19 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami. Filip Put z kolei zdobył 14 punktów, zaliczył 4 zbiórki i 4 asysty w zespole zamykającym ligową tabelę.

BL: BM Slam Stal Ostrów – MKS Dąbrowa Górnicza 87:77 (26:16, 23:25, 22:17, 16:19)
Stal: Szymkiewicz 19, Żołnierewicz 15, Dambrauskas 15, Threatt 11, Jevtović 9, Jackson 9, Mokros 7, Dylewicz 2, Ryżek 0, Główka 0, Garbacz 0.
MKS: Put 14, Watts 13, Douvier 12, Piechowicz 12, Śmigielski 11, Harris 7, Holder 6, Fraser 2, Bigaj 0, Chorab 0.
BLK: Artego Bydgoszcz – Enea AZS Poznań 94:56 (31:10, 21:20, 13:10, 29:16)
Artego: Miskiniene 18, Rymarenko 17, Kiesel 15, Poboży 12, Michałek 11, Międzik 10, O’Neill 9, W.Sobiech 2, R.Sobiech 0, Zasada 0.
Enea AZS: Nowicka 12, Miletic 12, Pyka 9, Saunders 9, Mfutila 3, Bosilj 3, Banaszak 2, Zivadinovic 2, Parzeńska 2, Pawlak 2, Stefańczyk 0.
I liga mężczyzn: Timeout Polonia Leszno – Energa Kotwica Kołobrzeg 94:79 (25:31, 21:14, 21:21, 27:13)
Najwięcej dla Polonii: Pabian 25, Chanas 19 i Milczyński 19.