Pogrom rezerw Kolejorza, Sokół wciąż na czele III ligi

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
W najciekawszym spotkaniu IV ligi (grupa północna) Tarnovia Tarnowo Podgórne przegrała u siebie z Unią Swarzędz 0:1 Fot. Waldemar Wylegalski
Druga kolejka spotkań w grupie II trzeciej ligi była nie była zbyt udana dla zespołów z Wielkopolski. Z siedmiu drużyn zwycięstwo odniósł tylko Sokół Kleczew, który rozgromił na wyjeździe GKS Przodkowo 5:1 i z dorobkiem siedmiu punktów w trzech rozegranych meczach, pozostał liderem tabeli.

Komplet sześciu punktów za dwa zwycięstwa mają Wda Świecie, Pogoń II Szczecin oraz Elana Toruń. Ostatnie miejsce zajmuje Lech II Poznań, który we Wronkach przegrał z Bałtykiem Gdynia aż 0:5.

We Wronkach młody zespół Lecha II, złożony głównie z zawodników urodzonych w roku 2000, otrzymał od Bałtyku surową lekcję, chociaż początek spotkania wcale nie zapowiadał klęski rezerw Kolejorza. Pierwszy kwadrans należał do Lecha II, który był nawet bliski zdobycia prowadzenia, ale po strzale Tymoteusza Klupsia piłka trafiła w słupek. Gdynianie otworzyli wynik w 27 minucie, kiedy na listę strzelców po dośrodkowaniu zza pola karnego wpisał się Szymon Rychłowski. Druga połowa należała już całkowicie do przyjezdnych.

W zapowiadających się bardzo ciekawie derbach naszego regionu między mającymi duże aspiracje zespołami KKS Kalisz i Polonii Środa nie padła żadna bramka.

Prowadzący w tabeli Sokół powiększył swój dorobek o komplet punktów, w bardzo dobrym stylu wygrywając wyjazdowe spotkanie z GKS Przodkowo 5:1. Kleczewianie już w 5. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Jakuba Antosika, ale nie załamało to piłkarzy z Przodkowa i w pierwszej połowie mecz był wyrównany. Po przerwie zdecydowanie dominowali już podopieczni trenera Tomasza Bekasa.

W meczu beniaminków przykrej porażki doznała Centra Ostrów, u siebie przegrywając z Wierzycą Pelplin 1:3. Gospodarze przegrywając do przerwy 0:2 po zmianie stron szybko zdobyli gola kontaktowego, ale goście i tak sięgnęli po komplet punktów.
Rozczarowanie również w Koninie, bo Górnik przed własną widownią tylko zremisował 1:1 z beniaminkiem Unią Solec Kujawski.

Krótko przed przerwą prowadzenie niespodziewanie uzyskali goście, a podopiecznych trenera Czesława Owczarka stać było tylko na doprowadzenie do wyrównania. W kończącym kolejkę jedynym meczu niedzielnym Pogoń II Szczecin wygrała z Jarotą Jarocin 2:0.

Następna, trzecia kolejka już w środę. Najciekawiej zapowiada się mecz w Kleczewie, gdzie Sokół podejmować będzie o godz. 17 Elanę Toruń.

Na koniec jeszcze krótko o rozgrywkach IV ligi. W grupie północnej ma czele z kompletem 12 punktów Warta Międzychód przed Mieszkiem Gniezno. Pierwsze punkty straciła w sobotę Tarnovia Tarnowo Podgórne, w najciekawszym meczu kolejki, przegrywając u siebie z Unią Swarzędz 0:1.

2. kolejka trzeciej ligi – grupa II
Lech II Poznań – Bałtyk Gdynia 0:5 (0:1)
Bramki: 0:1 Szymon Rychłowski (27), 0:2 Mateusz Kuzimski 59.karny), 0:3 Adam Duda (64), 0:4 Adrian Kochanek (81), 0:5 Przemysław Szur (82).
Energetyk Gryfino – Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
Elana Toruń – Świt Skolwin 1:0 (0:0)
KKS 1925 Kalisz – Polonia Środa 0:0
Górnik Konin – Unia Solec Kujawski 1:1 (0:1) Bramki: 0:1 Wojciech Emest (40), 1:1 Łukasz Wojciechowski (59).
Centra Ostrów – Wierzyca Pelplin 1:3 (1:2) Bramki: 0:1 Filip Sosnowski (20), 0:2 Maciej Meler (27), 1:2 Szymon Strączkowski (53), 1:3 Sosnowski (55).
Wda Świecie – KP Starogard Gdański 4:3 (1:1)
GKS Przodkowo – Sokół Kleczew 1:5 (0:1) Bramki 0:1 Jakub Antosik (5), 0:2Filip Brzostowski (49), 0:3 Jan Paczyński (78), 1:3 Krzysztof Garczewski (82), 1:4Jakub Groszkowski (86), 1:5 Brzostowski (90).
Pogoń II Szczecin – Jarota Jarocin 2:0 (0:0) Bramki: Sebastian Rudol (66. karny), 2:0 Mateusz Bochnak (71).