sportowy24
  Pogrzeb Krystiana Rempały ZOBACZ ONLINE Kibice żużla ze...

  Pogrzeb Krystiana Rempały ZOBACZ ONLINE Kibice żużla ze Śląska pożegnali go w Tarnowie

  AREK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W piatek żużlowa Polska żegnała Krystiana Rempałę, utalentowanego zawodnika Unii Tarnów. 18-latek spoczął na cmentarzu w Tarnowie-Mościcach. Pożegnali go również kibice ze Śląska. Kibice żużla, którzy nie wybrali się do Tarnowa, mogli uczestniczyć w pogrzebie Krystiana Rempały transmitowanym w internecie.
  Pogrzeb Krystiana Rempały ZOBACZ ONLINE Kibice żużla ze Śląska pożegnali go w Tarnowie
  1/100
  przejdź do galerii
  Z listu Ani, dziewczyny Krystiana, odczytanego podczas mszy świętej
  Krystian pokazał, że nie ma rzeczy nie możliwych, że ktoś może kochać bez granic. Zaakceptował moje wady i sprawił, że jestem dziś lepszym człowiekiem. Zawsze znajdował dla mnie czas, każda minuta była pełna radości, śmiechu. Był szczery, nigdy nikogo nie okłamywał, dlatego był wyjątkowy.

  Drugiego takiego człowieka nie będzie na tym świecie. Planował dla nas cudowną przyszłość. Na zawsze będzie moim Krystiankiem. Mówił, że nigdy nie nie zostawi i wiem że zawsze będzie ze mną.


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  POGRZEB KRYSTIANA REMPAŁY NA ZDJĘCIACH I FILMIE


  Siostra Krystiana
  Krystianku wciąż nie mogę uwierzyć ze to dzieje się naprawdę. Nigdy nie pomyślałabym, że brata spotka takie nieszczęście. Był utalentowanym sportowcem, ale skromnym uczuciowym człowiekiem, była bardzo zapatrzony w tatę.

  Już w wieku trzech lata śmigał na crossówce przed zawodami, pomagał ojcu, sport był dla niego całym życiem, dorastając podążał za marzeniami. Pragnął być najlepszym we wszystkim co robił, wiedział że Bóg obdarował go talentem, ale wiedział, też że talent to nie wszystko, że trzeba bardzo mocno pracować, by odnieść sukces.

  Krystian nigdy nie lubił się nudzić, miał dar do sportów ekstremalnych, we wszystkim czego się chwycił był najlepszy.

  Pamiętam że gdy był małym chłopcem zabieraliśmy go na tor deskorolkowy. Gdy miał 2 latka bardzo chciał nauczyć się jeździć na nartach. Mama, która nigdy niczego nie potrafiła mu odmówić, zabierała go na pobliskie górki. W wieku pięciu lat tak zasuwał na nartach, że dorośli nie mogli go dogonić.

  Był ambitny, bardzo dużo od siebie wymagał, cały czas trenował, stale podwyższał poprzeczkę, doskonale wiedział czego chce i dążył do tego tak wytrwale. To był prawdziwy diament. Przed tą tragedią opowiadał mamie o nowym triku motocyklowym, który chciał wykonać, niebawem miał zdawać egzamin na prawo jazdy i bardzo się z tego cieszył.

  Tuż przed tragedią usłyszał w radiu o sobie o powiedział: Widzisz mamo mówią o mnie, doceniają to co robię.

  Dorastaliśmy razem robiąc różne fajne rzeczy. Krystian był kochanym bratem i nie stwarzał rodzicom problemów. Ktoś powiedział, że dobrzy ludzie odchodzą, bo nie muszą udowadniać bogu, że zasługują na niebo. Ale on był jeszcze za młody. Jednak Bóg miał wobec niego.


  Byłam z tobą do końca trzymając cię za rękę. Chciałeś być mistrzem. Bardzo będzie nam brakowało. Będzie nam brakowało wszystkiego, a także tego wołania: mamo zrób mi naleśniki. Na zawsze pozostaniesz jaskółką.

  Treść kazania:
  Bożeno, Jacku, Martyno, wszyscy zgromadzeni na tej uroczystości. Działacze, sportowcy.
  Był rok 2002, kończyła się Olimpiada w Salt Lake City, transmisję zakończenia przewidziano na godz. 3 w nocy. Niespokojny siedziałem w domu czekając na tę relację. Nie zdążyłem jej obejrzeć, bo o drugiej w nocy otrzymałem telefon o śmierci mojego brata księdza Karola. Cieszył się kapłaństwem zaledwie dwa i pół roku. I gdy po 14 latach po raz pierwszy usłyszałem o śmierci Krystiana, od razu przypomniałem sobie tamto uczucie, gdy wiadomość, której się nie spodziewasz przychodzi nagle i jest zupełnym zaskoczeniem. Gdy człowieka stawia od razu przed majestatem śmierci.

  Cisną się wtedy pytania: dlaczego tak właśnie tak musiało się stać? Wierzymy że Pan Bóg jest dawcą życia i śmierci i że on ma wobec nas swoje plany, czasem trudne do zrozumienia. Ale plany, wobec których człowiek jest bezsilny i wobec, których staje nie zawsze do końca pogodzony.

  Dzisiaj wierzę, że mój brat i Krystian spotkają się, by w radości nieba wielbić Pana Boga. Obaj krótko cieszyli się tym co kochali, ale wierzymy, że Pan Bóg za to nagrodzi ich radością życia wiecznego.

  Bożeno i Jacku to pewnie najtrudniejszy moment waszego życia. Daliście Krystianowi najważniejszą lekcję - lekcję miłości. Tę lekcję pobierał najpierw w domu rodzinnym, później nieustannie krzątając się ze swoim tatą. Nie zwątpcie, że to wystarczy, Pan Bóg da mu w niebie jeszcze kilka lekcji miłości. Miłości tak wielkiej, że tam z nieba będzie wam odwdzięczał się miłością i pomocą.

  I choć dzisiaj przeżywacie trudne chwile, powierzcie je Panu Bogu. On lepiej od nas wie, kiedy człowiek dojrzewa do radości nieba.

  A my, którzy zgromadziliśmy się wokół trumny Krystiana nie jesteśmy bezradni. Pan Bóg daje nam możliwość wyproszenia w modlitwie jego zbawienia.

  Czuwajcie bo nie wiecie kiedy Pan wasz przyjdzie. Dlatego im więcej naszej miłości do Pana Boga tym więcej modlitwy popłynie do nieba, by wypraszać zbawienie wieczne dla świętej pamięci Krystiana.


  AKTUALIZACJA. 13.00
  Rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe.

  Rodzina, koledzy z toru i kibice towarzyszyć będą dzisiaj w ostatniej drodze Krystianowi Rempale, tragicznie zmarłemu przed tygodniem żużlowcowi Unii Tarnów.

  O godzinie 13 zaplanowano początek mszy św. pogrzebowej w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Oprócz kibiców Unii Tarnów, 18-latka pożegnają także fani czarnego sportu z całej Polski, w tym także z Rybnika. W większości kibice zbierają się indywidualnie.

  - Pojadę ze znajomymi. Musimy tam być i to nie tylko dlatego, że to stało się na naszym torze. Szkoda chłopaka, miał tylko 18 lat... - przyznaje Marek Kosztuń, kibic z Rybnika.

  Do Tarnowa wybierają się także delegacje klubów żużlowych, w tym także KS ROW-u Rybnik. 18-latek spocznie na cmentarzu w Mościcach. Krystian Rempała urodził się 1 kwietnia 1998 r.

  Apel rodziny i kibiców Unii
  „Wszystkich kibiców tarnowskiej Unii i nie tylko, którzy będą uczestniczyć w piątkowym pożegnaniu Krystiana Rempały, informujemy, że o godzinie 11:30 pod główną bramą stadionu (od strony dworca) organizowana będzie zbiórka kibiców chcących wziąć udział we wspólnym przemarszu w stronę kościoła.

  Po mszy również przemarszem wszyscy wspólnie udamy się na cmentarz w Mościcach, gdzie towarzyszyć będziemy Krystianowi w jego ostatniej podróży. Jednocześnie na prośbę rodziny, apelujemy o nie przynoszenie kwiatów czy wiązanek.

  Z naszej strony zostanie złożony wieniec w imieniu wszystkich kibiców Unii Tarnów. Tego dnia przygotowana będzie także specjalna skrzynka, do której wszyscy uczestnicy uroczystości będą mogli wrzucać napisane przez siebie listy z osobistym pożegnaniem z Krystianem.

  My natomiast bardzo prosimy wszystkich kibiców, także spoza Tarnowa, by na własną rękę nie intonowali żadnego rodzaju okrzyków czy też przyśpiewek. W porozumieniu z rodziną odpowiednia osoba da o sobie znać i zaintonuje to co zostało ustalone.”


  Wszyscy kibice żużla mogą uczestniczyć w pogrzebie online


  Żużlowcem był jego ojciec Jacek, a także wujkowie: Tomasz, Grzegorz i Marcin. Dwójka z nich reprezentowała rybnicki klub. Marcin jeździł z rekinem na plastronie w latach 2009-2010, a Jacek w 2012 roku.

  Krystian był wychowankiem Stali Rzeszów, a licencję żużlową zdał w 2013 r. Uchodził za wielki talent. Od 2015 r. ścigał się w polskiej Ekstralidze, najpierw w rzeszowskim zespole (średnia biegowa 1,17 pkt), a w tym roku w Unii Tarnów. We wrześniu ubiegłego roku zdobył z reprezentacją Polski w czeskim Pilznie Drużynowe Mistrzostwo Europy Juniorów. To będzie drugi pogrzeb żużlowca w tym tygodniu. W czwartek w niemieckim Ettlingen niedaleko Karlsruhe, pochowany został Stanisław Tkocz (79 l.) , wybitny zawodnik ROW-u Rybnik w latach 50., 60. i 70. XX wieku.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ~~~~

  zwątpienie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Dlaczego nam to uczyniłeś Panie Boże ? Mało tam u Ciebie zasłużonych świętych ? Nie dość w Niebie dusz oddanych i wiernych ? Istnieje choć jeden argument za tym , że Krystian właśnie teraz był Ci...rozwiń całość

  Dlaczego nam to uczyniłeś Panie Boże ? Mało tam u Ciebie zasłużonych świętych ? Nie dość w Niebie dusz oddanych i wiernych ? Istnieje choć jeden argument za tym , że Krystian właśnie teraz był Ci potrzebny ? Nie chcę dłużej pytać, bo ... żadna odpowiedź nie przyniesie ulgi. Skoro jednak nie ma już odwrotu to pomóż Panie Boże zrozumieć sens twojej boskiej strategiizwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cyrk

  RTS WIDZEW ŁÓDZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  ANTY UNIA TARNÓW I CO Z TEGO BĘDĄ NASTEPNI I LEPSI

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Masakra

  J.R. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Ja miałam wrażenie że to nie prawda że tak się nie stanie ale jednak .chociaż go nie znam tak dobrze to cierpię tak bardzo że ja sama nie mogę się określić.To zbyt bolesne żeby o tym pisać. Powiem...rozwiń całość

  Ja miałam wrażenie że to nie prawda że tak się nie stanie ale jednak .chociaż go nie znam tak dobrze to cierpię tak bardzo że ja sama nie mogę się określić.To zbyt bolesne żeby o tym pisać. Powiem tylko dwa słowa .Umarł robiąc to co kochał. SPOCZYWAJ W POKOJU ;(((((
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  widzialem

  maks (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Widziałem na żywo jak to się stało . Ubolewam bo szkoda synka i talentu . Oby sprawcy nie dało się na mózg. Czuwaj i jeźdijj " tam na górze" MAKS

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tarnów i żużlowa Polska płaczą dziś

  Piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Spoczywaj w SPOKOJU WIECZNYM drogi Krystianie. Niech bliskość Twego domu rodzinnego, Dunajca i "Jaskółczego Gniazda", będzie wsparciem w niebiańskim życiu.
  Nasza pamięć i żal - również.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ŚP.Krystian Rempała

  Daniel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Spoczywaj w pokoju Krystian. [*]

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gollob

  jorg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  gollob nie szło się inaczej oblyc ile dostołeś od sponsorów


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gollobie, to był pogrzeb!

  kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  ja szanowałem Golloba do wczoraj... tak jak się ubrał na pogrzeb to tak jakby szedł zrobić z siebie gwiazdę, rajdera... panie Gollob nie masz pan czarnego bądź ciemnego garnituru??? k.rwa mać!...rozwiń całość

  ja szanowałem Golloba do wczoraj... tak jak się ubrał na pogrzeb to tak jakby szedł zrobić z siebie gwiazdę, rajdera... panie Gollob nie masz pan czarnego bądź ciemnego garnituru??? k.rwa mać! ogarnij się chłopie a nie gwiazdorzysz nawet na pogrzebie...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ubranie

  jaaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  I co z tego??? Czy to Ważne?? Żegnaliśmy Krystiana,nie poszliśmy oglądać ubioru innych.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pewnie sporo

  ada (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  brak szacunku żeby sie tak ubrać, masakra

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GOLLOB

  dd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Kasa sponsor nawet na pogrzebie działa tak sie ubrać

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  RIP KRYSTIAN

  WOJTEK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  RIP KRYSTIAN

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku