Głos Wielkopolski

Pokaz judo na Szpitalnej: Zobacz, jak walczą prawdziwi wojownicy [ZDJĘCIA]

Szpitalne Zawody Judo, które po raz pierwszy odbyły się w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera przy ul. Szpitalnej w Poznaniu, zostały zorganizowane przez

Łukasz Gdak

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/24] Następne

Szpitalne Zawody Judo, które po raz pierwszy odbyły się w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera przy ul. Szpitalnej w Poznaniu, zostały zorganizowane przez Sekcję Judo AZS AWF Poznań.

Inicjatorką zaproszenia zawodników judo do chorych dzieci była pani Małgorzata Siewkowska, nauczycielka szkoły przyszpitalnej.

- Staram się sprowadzać do nas ciekawe osoby, które mogą naszym dzieciom pokazać swoje pasje, zainteresowania - mówi nauczycielka.

Mali pacjenci z prawie wszystkich oddziałów zebrali się w holu szpitala, gdzie mieli okazję podziwiać pokaz ojca i syna, czyli Krzysztofa i Adama Prokopczyków. Najodważniejsi pacjenci, a także pracownicy szpitala próbowali swoich sił na macie. Dla dzieci, które nie mogły opuścić oddziału onkologii odbył się specjalny pokaz.

- To wy jesteście tutaj prawdziwymi wojownikami, którzy mogą wszystkim pokazać, jak się walczy - powiedział Adam Prokopczuk do małych pacjentów.

Przejdź dalej i zobacz kolejne zdjęcia --->

Polecamy