POKAŻ TALENT! Trzy młode Wielkopolanki z Drawska Talentem Tanecznym 2020 roku w Polsce!

Milena Kochanowska
Milena Kochanowska
Katarzyna Nawrot, Kinga Burzyńska i Julia Grzybowska z Drawska
Katarzyna Nawrot, Kinga Burzyńska i Julia Grzybowska z Drawska ARCHIWUM
Poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego finału akcji POKAŻ TALENT! Zwycięzcy zdobyli tytuły Talent Roku Polski 2020 i główne nagrody w wysokości 10 000 złotych. Wśród nich, w kategorii Talent Taneczny Roku - grupy, znalazły się trzy utalentowane młode Wielkopolanki: Katarzyna Nawrot, Kinga Burzyńska i Julia Grzybowska z Drawska.

Dwie 16-latki i jedna 14-latka tańczą już od przedszkola, a poznały się właśnie w sali tanecznej, gdy chodziły do szkoły podstawowej. Połączyła je pasja, która, jak same mówią, zdominowała ich życie i bez której już go sobie nie wyobrażają.

Trzy razy w tygodniu ćwiczą uczęszczając do szkół tańca, ale spotykają się też w sali wiejskiej, by same ćwiczyć i szlifować swoje umiejętności.

W pierwszym etapie plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" zajęły II miejsce, w etapie wojewódzkim były pierwsze i tak też się stało w najważniejszym etapie - ogólnopolskim.

Czy spodziewały się zwycięstwa?

- Emocje były nie do opisania - mówią zgodnie Katarzyna, Kinga i Julia. - Miałyśmy nadzieję, że wygramy, ale do końca pewnym nigdy być nie można.

- Dziewczęta były tak rozemocjonowane, że później nie mogły zasnąć - dodaje Agata Nawrot, mama Kasi. - Oczywiście my rodzice jesteśmy z nich niezwykle dumni!

Dumni są jednak nie tylko rodzice młodych talentów, ale również cała lokalna społeczność.

- Wszyscy nam co chwilę gratulują - cieszą się laureatki. - To zwycięstwo to dla nas wielki zaszczyt. Wcześniej brałyśmy udział w rozmaitych turniejach, ale ten konkurs jest na pewno najbardziej prestiżowy. Wierzymy, że będziemy mogły dalej się rozwijać w tym kierunku.

Czym jest dla nich taniec? - Pasją, radością, przyjemnością, spełnieniem marzeń, całym życiem, kochamy go i dlatego tańczymy! - wyliczają jednym tchem.

I my gratulujemy!

Netflix będzie kręcił w Krakowie. Projekt na razie owiany tajemnicą

Wideo