Polacy nokautują w stolicy Irlandii

Maciej Łosiak
Świetny występ zanotowali Polacy w Pucharze Świata Irish Open w kick boxingu, który odbył się w Dublinie.

W tym największym turnieju na świcie wystartowało cztery tysiące uczestników z 47 krajów.
Reprezentacja Polski full contact pod wodzą Radosława Laskowskiego po raz pierwszy w historii występów w Pucharze Świata zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Biało-czerwoni zdobyli pięć złotych, srebrny i dziewięć brązowych medali. Duży wkład w ten wynik mieli zawodnicy z poznańskiego klubu KKS Sporty Walki, którzy stanęli pięć razy na podium.

Złote medale z grupy poznaniaków wywalczyli: Karolina Mosko (48 kg) i Tomasz Piechocki (+91 kg). Z kolei srebro dla Artura Kubiaka (91 kg), a brązowe krążki dla Kajetana Kiersteina (67 kg) i Anny Kołodziejskiej (+70 kg). W Dublinie cały swój kunszt pokazała Karolina Mosko bezapelacyjnie wygrywając swoją kategorię wagową. Z kolei Tomasz Piechocki w finale efektownie znokautował swojego odwiecznego rywala Larrego Lassego. Duńczyk długo po zakończeniu walki nie mógł dojść do siebie. Na co dzień cała piątka medalistów ćwiczy pod okiem duetu Radosław Lakowski i Wojciech Kierstein w sali byłego klubu Boks Poznań.

- Nasza ciężka praca przynosi efekty. Opracowałem nowy system szkolenia oparty na częstych, krótkich zgrupowaniach kadry, które mają imitować warunki prawdziwych startów. Włączyłem do kadry psychologa, dietetyka i fizjoterapeutę - zaznacza Radosław Laskowski. Dodając, że cieszy się z efektów treningów i z faktu, że pierwszy raz w historii Polacy wygrali klasyfikację medalową.