Polacy ograli Czarnogórę 6:0. Dariusz Formella show

Karol Maćkowiak
Dariusz Formella był bohaterem towarzyskiego meczu z Czarnogórą. Czy świetną formę zaprezentuje w klubie? Przemyslaw Swiderski
Reprezentacja Polski do lat 21 rozbiła w Gdyni Czarnogórę 6:0, w czym spory udział mieli lechici, a zwłaszcza Dariusz Formella, który w rodzinnym mieście strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty.

Polacy towarzyskimi meczami przygotowują się do mistrzostw Europy do lat 21, które w przyszłym roku zostaną rozegrane na polskich stadionach (jako gospodarz jesteśmy pewni udziału w turnieju). Podopieczni Marcina Dorny wcześniej wygrali pewnie także w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą (2:0) po golach Mariusza Stępińskiego i Kamila Mazka.

Spotkanie z Czarnogórą w podstawowym składzie rozpoczęło aż czterech piłkarzy Kolejorza: Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, Dariusz Formella i Dawid Kownacki. Lech Poznań był najsilniej reprezentowanym klubem na boisku, a co więcej Tomasz Kędziora to kapitan reprezentacji prowadzonej przez Marcina Dornę.

Od początku meczu sporą ochotę do gry wykazywał Formella i to on dał Polakom prowadzenie w 31. min. Lechita przyjął piłkę, minął dwóch rywali i strzelił w długi róg. Trzy minuty później było już 2:0. Bramkę zdobył Dawid Kownacki, który głową wykorzystał podanie Formelli. Jeszcze w pierwszej połowie żółtą kartkę zobaczył Kędziora, gdyż agresywnie ruszył w kierunku rywala, który go sfaulował.

Po przerwie Polacy grali już spokojniej, pilnowali wyniku i sukcesywnie punktowali przeciwników. W 60. min do siatki trafił Stępiński (asysta Formelli) i pewne stało się, że nasi ten mecz wygrają. W 73. min Kownacki wyłożył piłkę do pustej bramki Formelli i ten bez problemów strzelił na 4:0. Pięć minut później było już 5:0. Dośrodkowanie Kownackiego z rzutu rożnego na bramkę zamienił Krzysztof Piątek. Wynik na 6:0 w doliczonym czasie gry ustalił Adam Buksa.