Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poland Business Run 2020: Największa impreza biegowa tego roku w Poznaniu już 6 września. Pobiegnie ponad 3 tys. osób

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Poznańscy biegacze pojawią się w różnych miejscach miasta, by przebiec 4 km pojedynczo lub w małej grupie
Poznańscy biegacze pojawią się w różnych miejscach miasta, by przebiec 4 km pojedynczo lub w małej grupie Fot. Archiwum Poland Business Run i Głosu Wielkopolskiego
Ponad 3 tys. biegaczy z Wielkopolski weźmie udział w tegorocznej odsłonie biegu Poland Business Run 2020. Jest to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. W tegorocznej edycji Poland Business Run na liście startowej znalazło się łącznie ponad 19 tys. biegaczy, którzy biegając, pomogą ponad 50 beneficjentom.

Wśród firm wspierających charytatywną inicjatywę nie zabrakło przedsiębiorstw z Poznania. Sponsorem strategicznym biegu została Enea, a sponsorem głównym i partnerem logistycznym wydarzenia GLS Poland.

- Nasze przygotowania wchodzą w ostatni etap, każdy uczestnik biegu reprezentujący GLS Poland trenuje na pełnych obrotach. Wysokie temperatury i pełne słońce to trudne warunki dla biegaczy jednak świadomość biegu w tak szczytnym celu stanowi doskonałą motywację. Wzajemna pomoc jest wpisana w DNA naszej firmy, a bieganie stanowi naszą pasję, PBR łączy w sobie te dwa elementy, dlatego zawsze jest to dla nas ogromne przeżycie - podkreśla Małgorzata Markowska, Marketing Manager w GLS Poland. Jako firma kurierska, czujemy dumę mogąc zapewnić wsparcie logistyczne przy realizacji PBR – dodaje.

Sprawdź też:

W Poznaniu biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nie będzie wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji – wzdłuż Wartostrady, Jeziora Maltańskiego czy po okolicznych leśnych ścieżkach. Nie trzeba jak dotychczas biec konkretnie w Poznaniu, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami.

W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live. W ten sposób każdy będzie mógł śledzić wydarzenie wirtualnie. Cel biegu pozostaje bez zmian – to pomoc jak największej liczbie osób po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. Wśród tegorocznych beneficjentów biegu są oczywiście osoby z Wielkopolski.

Jedną z nich jest Waldemar Konieczny. To 30-latek z Wielkopolski, któremu amputowano obie nogi. Celem zbiórki jest dofinansowanie jego drugiej protezy, by mógł wrócić do sprawności i pracy. Drugi beneficjent to Kacper Hała - aktywny 20-latek, który stracił nogę na wysokości uda w wyniku wypadku rolniczego. Mimo tego nie poddał się i odnalazł się w sporcie, który jest jego pasją. Obecnie jest w kadrze Polski amp futbolu i trenuje piłkę piłka nożną dla osób po amputacji w lokalnej drużynie Warty Poznań. Poprzez intensywne treningi dąży do osiągnięcia możliwie jak największej sprawności fizycznej. Dzięki protezie nogi pragnie spróbować swoich sił w innych dyscyplinach sportowych.

Zobacz też: Henryk Paskal: Biegacze mogą liczyć tylko na siebie

Kolejnym beneficjentem z Wielkopolski jest Damian Jurasik. W 2019 roku przeszedł amputację nogi w wyniku trwającej kilka lat choroby nowotworowej. Jest aktywny zawodowo, a od dwóch lat jest również szczęśliwym ojcem. Jego marzeniem jest jazda na rowerze oraz aktywne spędzanie czasu z rodziną. W związku z tym jego obecnym celem jest doskonalenie koordynacji ruchowej. Jako beneficjent otrzyma turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Znowu W Biegu w Krakowie oraz dofinansowanie elementu do protezy nogi.

Marcin Sowiński to z kolei 41-latek z Leszna, któremu na skutek zakażenia amputowano lewą nogę powyżej kolana. Do tej pory pracował jako monter instalacji wentylacyjnych, często na wysokości. Amputacja sprawiła, że nie będzie mógł wrócić do zawodu. W tej chwili uczy się na nowo chodzić w protezie i liczy, że dzięki dofinansowanemu turnusowi rehabilitacyjnemu będzie mógł poruszać się bez pomocy kul.

Sprawdź też:

– Chciałbym wrócić do aktywnego życia, móc znowu pracować, jeździć samochodem, chodzić po górach, które zawsze były moją pasją. Interesuję się także żużlem, dlatego chciałbym znów bez problemu wchodzić po schodach na stadion żużlowy w Lesznie, by dopingować ulubiona drużynę – podkreśla Marcin.

Wszystkim beneficjentom Poland Business Run mogą pomóc również osoby, które nie biorą udziału w tegorocznej sztafecie. Wraz z początkiem czerwca ruszyła akcja „Pomagam Bardziej”, w ramach której można wpłacać datki poprzez drużyny zarejestrowane na bieg. Do tej pory udało się w ten sposób zebrać ponad 26 tys. złotych, a zbiórka trwa jeszcze do 6 września.

– By wziąć udział w akcji „Pomagam Bardziej” wystarczy wejść na stronę https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/teams i wybrać drużynę, za pośrednictwem której dokona się wpłaty. Każda złotówka zostanie przekazana na zakup protez, sprzętu medycznego i dofinansowanie rehabilitacji – mówi Angelika Hałoń z Fundacji Poland Business Run.

ZOBACZ TEŻ:

Warta Poznań swoje największe triumfy w elicie święciła przed i tuż po II wojnie światowej, zdobywając mistrzostwo Polski w 1929 i 1947 roku. Zajrzeliśmy do Narodowego Archiwum Cyfrowego i znaleźliśmy zdjęcia z meczów Zielonych z lat 30. ubiegłego wieku. To prawdziwa gratka dla fanów warciarzy. Zobacz, jak grało się w piłkę nożną przed wojną.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Warta Poznań na przedwojennych zdjęciach. Tak się grało w pi...

Sprawdź też:

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje:
Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski