PolAndRock 2018: Sędzia Monika Frąckowiak, zdaniem rzecznika...

  PolAndRock 2018: Sędzia Monika Frąckowiak, zdaniem rzecznika dyscyplinarnego, "parodiowała rozprawę sądową"

  LUCA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak bawili się uczestnicy PolAndRock 2018 w Kostrzynie nad Odrą
  1/7
  przejdź do galerii

  Tak bawili się uczestnicy PolAndRock 2018 w Kostrzynie nad Odrą ©Grzegorz Dembiński

  Czy poznańska sędzia Monika Frąckowiak "parodiowała rozprawę sądową" podczas festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą? Tak twierdzi sędzia Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów. Wezwał sędziów będących na festiwalu do złożenia pisemnych wyjaśnień. Środowisko sędziowskie zareagowało z humorem. Sędzia z Gdyni sam doniósł na siebie, że brał udział w innej symulacji rozprawy - dla uczniów szkoły podstawowej. Wcielił się wówczas w postać Wilka z bajki o Czerwonym Kapturku.
  W sierpniu na festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą pojawili się sędziowie. Jak tłumaczył Jurek Owsiak, organizator festiwalu, spotkanie z sędziami miało charakter edukacyjny dla uczestników Pol’and’Rock.

  Poznańska sędzia Monika Frąckowiak wzięła udział w symulacji rozprawy cywilnej. W podobnej symulacji rozprawy wziął udział sędzia Arkadiusz Krupa z Łobza. Teraz oboje mają złożyć pisemne wyjaśnienia w sprawie swojej aktywności. Powód?

  Sędzia Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów, twierdzi, że doszło do „uchybienia godności sprawowanego urzędu”. Sędziowie mieli na sobie togę i łańcuch z wizerunkiem orła, „co naruszało powagę sprawowanego urzędu i stanowiło ujmę godności sędziego”. Sędzia Radzik uważa również, że doszło do parodii rozprawy sądowej.

  M


  - Ten idiotyczny, absolutnie idiotyczny list zawierający nieprawdę, jest listem autentycznym! Dotyczy prawdziwego spotkania podczas tegorocznego festiwalu Pol’and’Rock w Akademii Sztuk Przepięknych, w namiocie Rzecznika Praw Obywatelskich, poświęconego edukacji związanej z funkcjonowaniem sądów – tak Jurek Owsiak komentuje pisma sędziego Radzika.

  WIĘCEJ:
  Reaguje również środowisko sędziowskie. Wskazuje, że symulacje rozpraw prowadzone są od lat. Tego typu spotkania edukacyjne prowadzone są również przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Nie brakuje również komentarzy, że parodią pracy sędziego jest zachowanie Przemysława Radzika.

  Działania sędziego Przemysława Radzika spotkały się również z zabawnymi reakcjami. Sędzia Piotr Jędrzejewski z Gdyni sam doniósł na siebie do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego. Zawiadomił go, że w marcu, podczas Tygodnia Edukacji Prawniczej w Gdyni, brał udział w symulacji procesu skierowanej do uczniów szkoły podstawowej. Sędzia Jędrzejewski występował jako Wilk, który był oskarżony w sprawie Czerwonego Kapturka. W procesie brali udział jeszcze Babcia i Leśniczy. W bajkowe postacie wcielili się inni sędziowie.


  POLECAMY:
  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nadzwyczajna kasta

  krzysztof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Chyba już nikt dziś nie ma wątpliwości, że znaczna część "nadzwyczajnej kasty" nadaje się do kabaretu, a nie do sądu!!!!!!!!!!!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo