MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policja wielkopolska: Mniejsze nagrody, więcej szkoleń. Policjanci zgrzytają zębami...

Agnieszka Smogulecka
Szanse na to, że policjanci z Wielkopolski dostaną tyle pieniędzy na nagrody, ile ich koledzy z innych regionów są nikłe. Komendant główny polecił, aby połowę kwoty z wakatów Wielkopolska i sześć innych województw przeznaczyła na szkolenia. Szef wielkopolskiego garnizonu, Rafał Batkowski już zaplanował wydatki.

- Szkolenie z jazdy sprawnościowej dla policjantów ruchu drogowego. Dodatkowe zajęcia z instruktorami strzelectwa oraz taktyk i technik interwencji. Zakup rzutników multimedialnych, które będą wykorzystywane do szkoleń. Do-posażenie siłowni przy Taborowej w Poznaniu, gdzie mieszczą się m.in. oddział prewencji - wylicza komendant pytany o plany wydatkowania pieniędzy otrzymanych na szkolenia.

Policyjni związkowcy twierdzą, że komendant główny ich dyskryminuje i "karze" ich tam gdzie domagali się zmian systemu szkolenia

A policjanci zgrzytają zębami. Po tym, jak w mediach pokazano interwencje ośmieszające policję, związkowcy z Poznania i sześciu innych regionów, zaapelowali do komendanta głównego o zmianę systemu szkoleń i kursów doszkalających. Komendant, uznając, że reprezentować ogół policjantów może zarząd główny NSZZ Policjantów, poinformował, że w województwach, z których zarządy wojewódzkie NSZZ domagały się szkoleń, będzie mniej pieniędzy na nagrody: Wielkopolska dostała ponad 600 tys. zł z wakatów, połowę z tego ma jednak przeznaczyć na szkolenia.

- Czekamy na wyjaśnienie dyskryminowania przewodniczących zarządów wojewódzkich NSZZ Policjantów z powodu prowadzonej działalności związkowej. Jednocześnie wnosimy o wstrzymanie decyzji komendanta głównego w sprawie sposobu podziału środków na szkolenia dla siedmiu województw - grzmią związkowcy.

- Każdą decyzję można zmienić, ale w tym przypadku jestem przekonany, że zrealizowanie słusznych postulatów związkowców przyniesie dużo dobrego dla garnizonu - mówi komendant główny policji, Marek Działoszyński.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski