Politycy chcą wybudować nowe lotnisko

  Politycy chcą wybudować nowe lotnisko

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wielkopolscy politycy wszystkich opcji chcą budować nowe lotnisko w regionie. W przyszłym roku chcą uzgodnić wszystkie szczegóły.
  - Trzeba usiąść do stołu i poważnie porozmawiać o strategii rozwoju lotniska w Wielkopolsce. Po otwarciu autostrady do Świecka to wielki port w Berlinie będzie dla mieszkańców naszego regionu najbardziej atrakcyjny - uważa poseł Waldy Dzikowski, lider wielkopolskiej Platformy.
  Dla PiS losy Ławicy są od dawna przesądzone. Lokalizacja portu w granicach miasta to błąd podstawowy.

  - Nowe lotnisko powinno być jednym z priorytetów zespołu parlamentarzystów wielkopolskich - uważa poseł Tomasz Górski (PiS) i wskazuje byłe lotnisko wojskowe w Pile. Ale nie dlatego, że jest posłem z tego okręgu. - Jeśli po roku 2013 jest szansa na budowę drogi ekspresowej S11, to z Poznania będzie tam ułatwiony dojazd.

  Politycy lewicy konsekwentnie stawiają na Krzesiny. - Można połączyć funkcje lotniska cywilnego i wojskowego - przekonuje Włodzimierz Łęcki, były senator z listy SLD.

  Samorząd wojewódzki, który ma udziały w Porcie Lotniczym Ławica zdaje sobie sprawę z jego ograniczonych możliwości. Władze województwa doceniają plusy Krzesin, ale MON nie godzi się na dwie funkcje lotniska.

  - Znam negatywne stanowisko ministra Klicha. Dlatego trzeba znaleźć odpowiedni teren - potwierdza Dzikowski.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowe lotnisko?

  1poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Nadmierny pośpiech szkodzi. To, czy Poznań potrzebuje zupełnie nowego lotniska winno wynikać nie z apetytów "lokalnych" polityków, ale z chłodnej kalkulacji finansowej. Nie wyobrażam sobie, aby...rozwiń całość

  Nadmierny pośpiech szkodzi. To, czy Poznań potrzebuje zupełnie nowego lotniska winno wynikać nie z apetytów "lokalnych" polityków, ale z chłodnej kalkulacji finansowej. Nie wyobrażam sobie, aby podobnie jak to jest w przypadku Miejskiego Stadionu sfinansowano go wyłącznie z środków publicznych. Musimy sobie bowiem zdawać sprawę z tego, że po drugiej stronie Odry budowane jest nowe, olbrzymie lotnisko BBI, które obsłuży 22 miliony pasażerów (http://www.budnet.pl/Pod_Berlinem_powstaje_nowe_miedzynarodowe_lotnisko,przeglad_prasy_budowlanej,i=941.html) i będzie trzecim co do wielkości w Europie. Jeżeli dodamy do tego mającą zostać zbudowaną w końcu autostradę do granicy to atrakcyjność lotniska w dalszej okolicy Poznania będzie znikoma. Jedyną szansą dla lotniska w Poznaniu jest jego bliskość do centrum miasta. A to dają jedynie Krzesiny. I tu należy szukać rozwiązaniazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ławica

  Bua (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Niemieckie lotniska położone w Berlinie i okolicy to nie najlepsze rozwiazanie dla mieszkańców naszej aglomeracji (Poznania i okolicznych miast).
  Stolica Wielkopolski powinna mieć swoje lotnisko,...rozwiń całość

  Niemieckie lotniska położone w Berlinie i okolicy to nie najlepsze rozwiazanie dla mieszkańców naszej aglomeracji (Poznania i okolicznych miast).
  Stolica Wielkopolski powinna mieć swoje lotnisko, oczywiście położone w odpowiedniejszym miejscu niż nieszczęsna Ławica.
  Najwyższa pora by z lotniska w Krzesinach usunąć ryczące potwory (F16, itp.). Te uciążliwe dla mieszkańców źródła hałasu i smrodu powinny stąd zniknąć. Ich miejsce jest w Powidzu lub jeszcze dalej od Poznania.
  Wówczas będzie można przebudować lotnisko w Krzesinach, by służyło mieszkańcom Poznania i okolic. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ławica

  Marych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Sugeruje sprzedac teren lotniska, fundusze przenaczyć na budowe dworca kolejowego, i uruchomić ranny lokalny ekspres (RE) do Berlina na nowe lotnisko Brandenburg obsługiwany prez DB - bedzie...rozwiń całość

  Sugeruje sprzedac teren lotniska, fundusze przenaczyć na budowe dworca kolejowego, i uruchomić ranny lokalny ekspres (RE) do Berlina na nowe lotnisko Brandenburg obsługiwany prez DB - bedzie czysty, punktualny i bezpieczny. Niestety na pomoc z W-wy nie ma co liczyć.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ławica

  Włodek z Grunwaldu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  A gdzie się podziały wcześniejsze wpisy? Po zmianie strony dzisiejszego przedpołudnia zniknęło stare forum wraz ze wpisami.
  W każdym razie zaniedbanie kwestii lotniska dla Poznania to największa...rozwiń całość

  A gdzie się podziały wcześniejsze wpisy? Po zmianie strony dzisiejszego przedpołudnia zniknęło stare forum wraz ze wpisami.
  W każdym razie zaniedbanie kwestii lotniska dla Poznania to największa porażka poznańskich polityków i samorządowców. Już w 1998 podjęto prace nad alternatywną lokalizacją i...wszystko ucichło, a ludzie odpowiadający za region dopuścili do wielkiej wojskowej inwestycji w Krzesinach.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lotnisko

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Popieram polityków. Lotnisko Poznań Ławica nie dorownuje europejskim lotniskom i nie jest perspektywiczne. Szkoda marnować naszych pieniędzy w modernizację tego lotniska. Konferencja klimatyczna...rozwiń całość

  Popieram polityków. Lotnisko Poznań Ławica nie dorownuje europejskim lotniskom i nie jest perspektywiczne. Szkoda marnować naszych pieniędzy w modernizację tego lotniska. Konferencja klimatyczna pokazała i udowodniła jak trudne jest poruszanie sie na terenie lotniska samochodów odbierajacych podroznych. Bardzo utrudnione są wyjazdy i wjazdy na teren lotniska przez szlabany.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo