Półkolonie 2015 w Poznaniu: Latem dzieci mogą grać w piłkę, malować lub... robić tatuaże [OFERTA]

Anna Jarmuż
Półkolonie 2015 w Poznaniu: Latem dzieci mogą grać w piłkę, malować lub... robić tatuaże
Półkolonie 2015 w Poznaniu: Latem dzieci mogą grać w piłkę, malować lub... robić tatuaże Wojciech Wojtkielewicz
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Choć do wakacji pozostał jeszcze prawie miesiąc, zapisy na letnie półkolonie już się rozpoczęły. Warto się pospieszyć. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Doradzamy, co robić w Poznaniu latem.

Dzieci, które będą spędzać wakacje w mieście, nie muszą się nudzić. Mogą zapisać się na letnie półkolonie. W niektórych instytucjach trwają już zapisy na zajęcia i warsztaty, w innych rozpoczną się lada dzień. Dziś przedstawiamy wakacyjną ofertę Centrum Sztuki Dziecka, młodzieżowych domów kultury i poznańskich fundacji.

Centrum Sztuki Dziecka
ul. Św. Marcin 80/82
tel. (61) 64 64 470
e-mail: www.csdpoznan.pl

Przez całe wakacje na małych poznaniaków czekają warsztaty w ramach "Letniego pogotowia sztuki". Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku 5 - 14 lat. Zajęcia będą odbywać się w dwóch miejscach - w parku Cytadela oraz w parku przy Starym Browarze. Warsztaty dla dzieci poprowadzą artyści i animatorzy kultury. Udział w nich jest bezpłatny. W przypadku zorganizowanej grupy obowiązują zapisy. Wraz z dziećmi udział w zabawie mogą wziąć ich rodzice i dziadkowie.

Park Cytadela

Zajęcia będą odbywać się w pobliżu Amfiteatru. Warsztaty zaplanowano na dni 6 - 17 lipca. W programie znalazły się m.in. takie zajęcia jak: "Skąd się bierze to i owo", "Podniebne domki", "Cudowne pojazdy", "Drogowskazy przyszłości", "A kiedy dorosnę...".

Park przy Starym Browarze

Zajęcia będą się odbywać w dniach 20 - 24 lipca. W programie m.in. warsztaty pt.: "Zróbmy sobie teatr", "Zaczarowane parasolki", "Wakacyjne ptaki wolności" czy "Dźwiękoksięgi wakacyjne".

Młodzieżowy Dom Kultury numer 1
ul. Droga Dębińska 21
tel. 61 833 79 10
e-mail: [email protected] o2.pl

Tegoroczne półkolonie odbędą się pod hasłem "Zabawne i ciekawe wakacje". Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6 -12 lat. Półkolonie będą odbywać się w pięciu tygodniowych turnusach (od 29 czerwca do 3 lipca, od 6 do 10 lipca, od 13 do 17 lipca, od 10 do 14 sierpnia oraz od 17 do 21 sierpnia). Dzieci będą miały zapewnioną opiekę w godz. 8-16.

W programie znalazły się zajęcia: plastyczne, muzyczne, teatralne, rytmiczne, taneczne oraz sportowe - tenis stołowy i ziemny, bilard, kręgle, gry stolikowe, mini-hokej, zabawy i gry ruchowe, piłka nożna, badminton. Na uczestników półkolonii czekają też wycieczki i konkursy.

Koszt jednego turnusu to 150 zł. Zapisy na półkolonie odbywają się w sekretariacie MDK nr 1 (od 9 czerwca, w godz. 8 - 19). Druki dokumentów można otrzymać w sekretariacie lub pobrać je ze strony internetowej: www.mdk1.pl.

Młodzieżowy Dom Kultury numer 2
ul. Za Cytadelą 121
tel. 61 820 11 12
e-mail: [email protected]

Wycieczki autokarowe i warsztaty tematyczne
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6 - 12 lat. Półkolonie będą odbywać się w pięciu tygodniowych turnusach (od 6 do 10 lipca, od 13 do 17 lipca, od 20 do 24 lipca, od 3 do 7 sierpnia, od 17 do 21 sierpnia). Dzieci będą miały zapewnioną opiekę w godz. 8.30 - 15.30.

Hasło tegorocznych półkolonii to "Podróże przez wieki". Na dzieci czekają zajęcia artystyczne, sportowe i turystyczne. W poniedziałki będą się odbywać zabawy integracyjne i warsztaty tematyczne. O swojej pracy opowiedzą też dzieciom policjanci i strażnicy miejscy. We wtorki i czwartki maluchy wybiorą się na wycieczki autokarowe. Środa to dzień sportu. Dzieci udadzą się na kręgielnię. W piątki na najmłodszych czekają warsztaty artystyczne, seanse filmowe i zabawy sportowe.

Udział w jednym turnusie kosztuje 150 zł. Zapisy na półkolonie rozpoczną się 10 czerwca. Zapisu będzie można dokonać w sekretariacie MDK nr 2, w godz. 10 - 16. Potrzebne dokumenty można pobrać ze strony internetowej: www.mdk2.pl lub otrzymać w portierni MDK.

Młodzieżowy Dom Kultury numer 3
ul. Jarochowskiego 1
tel. 61 866 57 47
e-mail: [email protected]

Rajdy po muzeach i nie tylko
Zajęcia w ramach półkolonii są przeznaczone dla dzieci w wieku 7 - 12 lat. Wakacyjna zabawa będzie odbywać się w czterech tygodniowych turnusach - od 29 czerwca do 24 lipca.

W programie znalazły się: warsztaty artystyczne, zabawy, konkursy, ciekawe wycieczki, a także wyjścia do muzeum, kręgielni czy na basen.

Wychowankowie MDK nr 3 zapłacą za jeden turnus 70 zł, a pozostałe dzieci - 90 zł. Zapisy na półkolonie są przyjmowane w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury.

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia
ul. Solna 12
tel. 733 079 969, 530 051 372
e-mail: [email protected]

Artystyczne lato
Dzieci, które zostają na wakacje w mieście, mogą wziąć udział w projekcie "Artystyczne lato", organizowanej przez Fundację Talent. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 7 - 16 lat. Półkolonie będą się odbywać w dziewięciu tygodniowych turnusach (od 29 czerwca do 3 lipca, od 6 do 10 lipca, od 13 do 17 lipca, od 20 do 24 lipca, od 27 do 31 lipca, od 3 do 7 sierpnia, od 10 do 14 sierpnia, od 17 do 21 sierpnia, od 24 do 28 sierpnia). Zajęcia programowa zaplanowano na godziny 10 - 14, ale opiekunowie dostępni będą w godz. 9 - 15.

Na uczestników półkolonii czekają warsztaty wokalne, taneczne i plastyczne, wspólne muzykowanie i warsztaty z udziałem gości specjalnych (artystów, muzyków, choreografów, tancerzy, podróżników, ludzi mediów) oraz wycieczki tematyczne do ciekawych miejsc (np. studia telewizyjnego, studia radiowego, muzeów czy teatrów). Zajęcia będą podzielone na dni: poniedziałek - Dzień Sztuki, wtorek - Dzień Tańca, środa - Dzień Śpiewu, czwartek - wycieczka tematyczna, piątek - warsztaty z gościem specjalnym. Dzieci będą też miały możliwość porozmawiania z psychologiem i pedagogiem.

Udział w Półkoloniach "Artystyczne Lato 2015" jest bezpłatny. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznania i kierowany do uczniów poznańskich szkół. Podczas zapisów pierwszeństwo mają dzieci delegowane przez szkolnych psychologów i pedagogów.

Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki Ars
ul. Nowowiejskiego 15/15a
tel. 61 855 25 45
e-mail: [email protected]

Na maluchy które zapiszą się na półkolonie czeka dziewięć pięciodniowych turnusów - od 29 czerwca do 28 sierpnia. W każdym tygodniu dzieci będą robić coś innego. Koszt jednego turnusu to 110 zł (70 zł część merytoryczna i 40 zł wyżywienie). Maluchy będą miały zapewnioną opiekę w godz. 7.30 - 15.30. Aby zapisać dziecko na półkolonie, należy przesłać formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej fundacji: www.ars.org.pl.

Tydzień artystyczny
Uczestnicy turnusu nauczą się naśladować najważniejsze kierunki w malarstwie. Będą szkicować węglem oraz rzeźbić w glinie i mydle. Wezmą udział w plenerze malarskim i spróbują namalować obraz za pomocą stóp i dłoni. W planach są też wycieczki do Muzeum Narodowego, Kościoła Farnego oraz na Uniwersytet Artystyczny. Turnus zakończy wernisaż wykonanych prac.

Tydzień odkrywcy
Dzieci będą mieć możliwość poznania życia codziennego i obyczajów mieszkańców wybranych państw świata. W programie m.in: malowanie na prześcieradle, tatuaże, tworzenie układu słonecznego w 3D, stworzenie mapy zabytków Poznania, gry i zabawy o tematyce podróżniczej oraz wycieczki do Muzeum Archeologicznego i Bramy Poznania.

Tydzień sportowy
Na dzieci czekają zajęcia rekreacyjno - sportowe oraz warsztaty plastyczne (tworzenie sportowej gry planszowej, zniczy olimpijskich, eko-piłkarzyków i medali z masy solnej). W planach są też zabawy edukacyjne, warsztaty - dziennikarstwo sportowe i joga śmiechu oraz wycieczki na Inea Stadion, Malta Ski i Plażę Miejską.

Tydzień kulturalny
Dzieci wybiorą się w edukacyjno-artystyczną podróż poznając zagadnienia związane z muzyką, literaturą, tańcem i teatrem. W czasie warsztatów stworzą obrazy malowane do muzyki, ilustracje do wierszy i bajek, słuchowisko radiowe oraz krótki film animowany. W programie półkolonii znalazły się też wycieczki do Muzeum Etnograficznego, teatru Polskiego oraz Amfiteatru w parku Cytadela.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie