Półmaraton Słowaka 2019 przebiegł przez Grodzisk Wielkopolski. Na starcie stanęło 3000 uczestników [ZDJĘCIA]

Anna Borowiak
Półmaraton Słowaka w niedzielę po raz 13. przebiegł przez Grodzisk Wielkopolski. Na starcie stanęło 3 tys. miłośników biegania. Kolejne zdjęcie --->Anna Borowiak

Jako pierwszy na linii mety zjawił się reprezentant Ukrainy, Pavlo Oliinyk, który na pokonanie trasy potrzebował zaledwie 01:10:46. Abderrahim Elasri (Maroko) zajął drugie miejsce z czasem 01:10:49. Na podium znalazł się również Pavlo Veretskyi (Ukraina) z czasem 01:11:10.

Najszybszą kobietą XIII Hunters Grodziskiego Półmaratonu Słowaka została Valentyna Kiliarska z Ukrainy, która ukończyła bieg w czasie 01:23:34.Sandra Nowak reprezentująca Mkst Astra Nowa Sól z czasem 01:24:50 zajęła drugie miejsce. Na podium stanęła również Karolina Bilawa (01:25:14).

Półmaraton w Grodzisku nie był jedyną imprezą, która przyciągnęła w ten weekend miłośników biegania z naszego regionu. Obyły się bowiem także Triathlon Lwa, Fura Świetlików czy Formoza Challenge w Obornikach.

Poznań: York Fura Świetlików 2019 niezwykły bieg ze szczytny...

Podpoznańskie Lusowo po raz szósty gościło zawodników uczestniczących w Triathlonie Lwa.  Na dwóch dystansach indywidualnych, w sztafetach oraz w aquathlonie dzieci i młodzieży wystartowało łącznie blisko 700 osób.Zobacz kolejne zdjęcie. --->

Triathlon Lwa: W Lusowie startowało 700 osób. Wielkie emocje...