Polonia Kępno i Polonia 1912 Leszno zdobyły w swych okręgach piłkarski Puchar Polski

W środę odbyły się dwa ostatnie finały okręgowe Pucharu Polski w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej. W okręgu kaliskim po trofeum sięgnęła występująca w klasie okręgowej Polonia Kępno, a w leszczyńskim Polonia 1912 Leszno. Wcześniej w strefie poznańskiej triumfowała Unia Swarzędz, w okręgu konińskim Sokół Kleczew, zaś w okręgu pilskim Iskra Szydłowo.

Polonia Kępno na własnym stadionie pokonała czwartoligowego Orła Mroczeń 1:0 (0:0) Mecz był wyrównany, w pierwszej połowie Polonię przed stratą gola uratowała poprzeczka, a drużynę Orła słupek. Jedyną bramkę cztery minuty przed końcem po podaniu Michała Góreckiego strzelił Marcin Gruszka, uznany za najlepszego zawodnika meczu.

W okręgu leszczyńskim Puchar Polski zdobyła trzecioligowa Polonia 1912 Leszno, w finale rozegranym w Lesznie wygrywając z przedstawicielem klasy okręgowej Ardi Krobianką Krobia 4:1 (1:1). Rywale tylko do przerwy dotrzymywali kroku podopiecznym trenera Leszka Partyńskiego.

Bramki dla Polonii zdobyli: Patryk Gendera (25), Bogumił Ceglarek (49), Piotr Sarbinowski (60) i Maciej Tomkowiak (84), a dla Ardi Krobianki Krystian Jędryczka (34).

Zdobywcy Pucharu Polski w okręgach już niebawem przystąpią do rywalizacji o to trofeum na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, którego bronią piłkarze Sokoła Kleczew. W pierwszej rundzie Sokół podejmie 4 czerwca Unię Swarzędz, a Iskra Szydłowo zagra u siebie z Polonią Kępno. Zwycięzca tego drugiego meczu od razu awansuje do finału, a lepszy z pary Sokół – Unia w drugiej rundzie zmierzy się 11 czerwca na własnym stadionie z.Polonią 1912 Leszno. Finał zostanie rozegrany 19 czerwca. Triumfator reprezentować będzie WZPN w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Finał Pucharu Polski w okręgu kaliskim
Polonia Kępno – Orzeł Mroczeń 1:0 (0:0). Bramka:
Marcin Gruszka (86).
Finał Pucharu Polski w okręgu leszczyńskim
Polonia 1912 Leszno – Ardi Krobianka Krobia. Bramki:
1:0 Patryk Gendera (25), 1:1 Krystian Jędryczka (34), 2:1 Bogumił Ceglarek (49), 3:1 Piotr Sarbinowski (60), 4:1 Maciej Tomkowiak (84).