sportowy24
  Polonia Poznań oddaje mecz walkowerem? Na razie nie wycofuje...

  Polonia Poznań oddaje mecz walkowerem? Na razie nie wycofuje się z rozgrywek, ale bez sponsora i tak będzie musiała to zrobić

  Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Piłkarki Polonii stoją nad przepaścią. Czy ktoś wyciągnie do nich pomocną dłoń?
  1/18
  przejdź do galerii

  Piłkarki Polonii stoją nad przepaścią. Czy ktoś wyciągnie do nich pomocną dłoń? ©Fot. Grzegorz Dembiński

  Polonia Poznań, beniaminek kobiecej ekstraligi, odwołała wyjazd na swój kolejny mecz z GKS w Katowicach. Sytuacja drużyny jest tragiczna i prawdopodobnie zakończy się wycofaniem z rozgrywek.
  – Nie ukrywam, że jesteśmy zaskoczeni. Zespół w czasie przerwy w rozgrywkach normalnie trenował, chcieliśmy w Katowicach powalczyć o historyczne pierwsze punkty Polonii w ekstralidze. Tymczasem w czwartek wieczorem wiceprezes Konrad Kowalski poinformował mnie i dziewczyny, że decyzją zarządu klubu, z powodów finansowych nie jedziemy do Katowic. Polonia oddaje punkty walkowerem. Podkreślam, że jest to decyzja zarządu. Zespół chce grać dalej – powiedział nam szkoleniowiec Polonii, Michał Waraczyński.

  – Nie jedziemy do Katowic, bo w tym momencie nas na to nie stać, ale przynajmniej na razie nie ma żadnej decyzji o wycofaniu zespołu z rozgrywek. Następne dwa spotkania zagramy na boisku MOS na Śródce i one się odbędą. Nie ukrywam jednak, że jeśli nie uda się znaleźć sponsora, o co zabiegamy, być może trzeba będzie wycofać zespół z rozgrywek. To jednak ostateczność i mam nadzieję, ze do tego nie dojdzie. Chciałbym jeszcze podkreślić, że nie mamy pretensji do miasta, które wspomogło nas na tyle, na ile w tym momencie mogło - mówi prezes Polonii, Maciej Wąsikiewicz.

  Mniej optymistycznie widzą całą sytuację kibice, zawodniczki i ich rodzice. - Jestem zdruzgotany podejściem, pustymi słowami, szumnymi obietnicami władz miasta Poznania, w tym prezydenta Jaśkowiaka i innych osób odpowiedzialnych za rozwój sportu w naszym mieście. Polonia w Ekstralidze mogła być sportową ozdobą miasta, zespołem z duszą i wolą walki, ambicjami i potencjałem młodych, zdolnych, nieskażonych pieniędzmi dziewczyn - napisał m.in. do nas Jarosław Nowak, tata jednej z zawodniczek Polonii.

  Czytaj także: Derby w ekstralidze kobiet, czyli Polonia kontra Medyk

  Jego zdaniem wina, że klub popadł w tarapaty finansowe, leży jedynie po stronie poznańskiego magistratu. - Obecnie klub po niespełna pół roku od historycznego awansu, nie ma pieniędzy na funkcjonowanie w ekstralidze kobiet. Najbliższy mecz w Katowicach zostanie oddany walkowerem, pozostałe prawdopodobnie również tak samo. Za walkower klub ma dostać karę 5 tys. złotych, brak wypłat kontraktów "kilkuset złotowych" za zeszły miesiąc dla zawodniczek. Ogólny blamaż organizacyjny i brak wsparcia władz miasta - ściągnięte zawodniczki z innych miast, niektóre kontuzjowane. Władze miasta, które zwodzą przez ponad dwa lata klub obietnicami wyremontowania i rozbudowy stadionu przy ul. Harcerskiej. Konieczność wynajmowania z tego tytułu stadionu Warty Poznań, drenaż budżetu i brak pomocy w pozyskaniu sponsorów. Jestem ojcem jednej z zawodniczek, Marii Nowak i widziałem jak od drugiej klasy szkoły podstawowej nieustannie budowała swój sportowy kapitał, a teraz nie będzie prawdopodobnie miała, gdzie grać w ponad 600-tysięcznym mieście, gdzie rower stał się jedynym świętym rekwizytem sportu. Inne miasta jak Łódź, Katowice i kilka innych, dbają o swoje drużyny kobiece, być może gdyby sprawa dotyczyła męskiej drużyny władze byłby bardziej zainteresowane takim problemem, a właściwie by do niego nigdy nie dopuściły - dodał w emocjonalnym liście Jarosław Nowak.

  W zaistniałej sytuacji w 8.kolejce ekstraligi kobiet odbędzie się tylko pięć spotkań, w tym mecz na szczycie, w którym mistrz Polski i lider tabeli Górnik Łęczna podejmie wicelidera rozgrywek, Medyka Konin (niedziela, godz. 15). Kto wygra w tym spotkaniu, przybliży się do tytułu mistrza kraju, choć do jego zdobycia droga jest wciąż daleka.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com


  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wstyd dla Poznania

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Art 33 „1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.
  2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do...rozwiń całość

  Art 33 „1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.
  2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń.” -Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Manifa

  No i co ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  To teraz wyjdź na ulice Poznania i drzyj ryja - KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA....KONSTYTUCJA....tylko mała uwaga miastem Poznań od zawsze rządzi PLATFORMA OBYWATELSKA !!!!!!! TO TAK KU PRZYPOMNIENIU !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polonii

  Polonii (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Tym co się dzieje w Polonii i to od lat, winne zająć się odpowiednie służby kontrolne!
  Mimo że doszło tam do zmiany w zarządzie, jednak mentalność się nie zmieniła.
  Faktem jest iż Jaśkowiak,...rozwiń całość

  Tym co się dzieje w Polonii i to od lat, winne zająć się odpowiednie służby kontrolne!
  Mimo że doszło tam do zmiany w zarządzie, jednak mentalność się nie zmieniła.
  Faktem jest iż Jaśkowiak, który był ugoszczony w klubie, wiele obiecał ale jak widać to były tylko puste obietnice. Z drugiej jednak strony miasto nie może być jedynym sponsorem jakiegokolwiek klubu sportowego. Natomiast obecne władze klubu, jak na razie zamiast pozyskiwać sponsorów- ale czy oni to potrafią i czy faktycznie coś robią w temacie?- zrażają do siebie kogo tylko mogą.
  W tym klubie, są osoby które nie mają bladego pojęcia o prowadzeniu klubu sportowego.

  zwiń

  Aktualności sportowe

  Najnowsze tweety