Radosław Patroniak, Krzysztof MaciejewskiZaktualizowano
Polonia Środa pokonała Noteciankę w zaległym meczu III ligi. Finisz rozgrywek PP na szczeblu WZPN archiwum polskapresse
W środę rozpoczęła się rywalizacja o piłkarski Puchar Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwszym finalistą został trzecioligowy Sokół Kleczew, zdobywca PP w okręgu konińskim, który na wyjeździe pokonał po dogrywce czwartoligową Dąbroczankę Pępowo, triumfatora pucharowych zmagań w OZPN Leszno 2:1 (1:1,1:0).

W drugim wczorajszym meczu pierwszej rundy na szczeblu WZPN lider trzeciej ligi Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, która sięgnęła po pucharowe trofeum w OZPN Kalisz, wygrała na wyjeździe ze zdobywcą PP w strefie poznańskiej Tarnovią Tarnowo Podgórne 3:2.

Finał, który wyłoni reprezentanta Wielkopolski na szczeblu centralnym, zostanie rozegrany 19 czerwca na stadionie jednego z finalistów. Sokół Kleczew pozna przeciwnika 12 czerwca, kiedy Ostrovia 1909 zmierzy się z Nielbą II Wągrowiec, triumfatorem PP w okręgu pilskim.

Liderzy pilskiej klasy okręgowej, wzmocnieni trzema zawodnikami pierwszego zespołu Nielby w finale okręgowym wygrali na stadionie w Rosku z opuszczającym trzecią ligę SAPA Lubuszaninem Trzcianka 6:5 w rzutach karnych, po remisie 2:2 (2:2,1:2). Piłkarze z Trzcianki do 92 minuty prowadzili 2:1, ale wągrowiczanie wyrównali.

W środę dokończono także spotkanie 13. kolejki III ligi, Polonia Środa - Notecianka Pakość, 21 października ubiegłego roku przerwane w 37 minucie przy stanie 0:0 z powodu gęstej mgły. Pozostałe 53 minuty lepiej wykorzystali średzanie, wygrywając 3:2 (0:0).

Bramki dla Polonii: Barabasz 2 (51,66), Mucha (58), dla Notecianki: Skąpski (69), Jastrzembski (90+2). W ostatnich sekundach jeden z zawodników gości trafił piłką w poprzeczkę.

Poloniści awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Natomiast Notecianka pozostała na oznaczającej degradację trzynastej pozycji.