Polonia Środa z Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkim

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarze ze Środy mieli powody do świętowania
Piłkarze ze Środy mieli powody do świętowania Fot. Grzegorz Dembiński
Trzecioligowa Polonia Środa po raz pierwszy w historii klubu zdobyła Puchar Polski na szczeblu WZPN. W finale, który został rozegrany w Kościanie, Polonia pokonała miejscową Obr ę (IV liga) 3:1 (2:0). Bramki dla Polonii zdobyli Igor Jurga (37), Krystian Pawlak (41) oraz Krzysztof Bartoszak (87). Honorowego gola dla Obry strzelił Mateusz Adamski (81).

Piłkarze ze Środy wygrali zasłużenie, ale sukces nie przyszedł podopiecznym Tomasza Dłużyka łatwo. Kluczowa okazała się końcówka pierwszej połowy, kiedy poloniści zdobyli dwie bramki. Jednym z bohaterów spotkania był bramkarz Polonii Adrian Lis, który w nowym sezonie będzie ponownie piłkarzem Warty Poznań. W 51 min Lis obronił rzut karny, wykonywany przez Mateusza Adamskiego. Trzecioligowcy, choć od wspomnianej 51. minuty musieli grać w dziesiątkę (czerwoną kartką ukarany został Przemysław Otuszewski) bronili się bardzo mądrze i długo utrzymywali wynik z pierwszej połowy. Wprawdzie kościaniacy za sprawą Mateusza Adamskiego dziewięć minut przed końcem zdołali zdobyć bramkę kontaktową, ale sześć minut później średzianie przypieczętowali wygraną golem Krzysztofa Bartoszaka.

Trofeum wręczył Paweł Wojtala, prezes WZPN. Polonia reprezentować będzie Wielkopolskę w PP na szczeblu centralnym (pierwszy mecz 15 lub 16 lipca).