Polscy hokeiści na trawie przegrali z Anglią. W poniedziałek ważny mecz z Irlandią

Od soboty w belgijskim Boom trwają szóste mistrzostwa Europy mężczyzn w hokeju na trawie. Reprezentacja Polski, która po czteroletniej przerwie ponownie występuje w europejskiej elicie, w swym pierwszym meczu w grupie B przegrała w niedzielę z brązowym medalistą sprzed dwóch lat reprezentacją Anglii 2:5 (0:1).

Mimo porażki podopiecznym trenera Karola śnieżka należą się słowa pochwały. Biało-czerwoni rozegrali niezłe spotkanie, postawili Anglikom dość wysoko poprzeczkę, a wynik końcowy nie do końca odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku.

Polacy pierwszą bramkę stracili w 14. minucie, a jej zdobywcą był Adam Dixon. Wynik 1:0 dla Anglii utrzymał się do końca pierwszej połowy. Nasz zespół nie zamierzał rezygnować z niekorzystnego rezultatu, reprymenda trenera Śnieżka w przerwie spotkania poskutkowała i drugą połowę biało czerwoni rozpoczęli doskonale. Osiągnęli przewagę i w 40. minucie Tomasz Górny doprowadził do wyrównania.

Niestety Anglicy okazali się skuteczniejsi. W 44. oraz 45. minucie na listę strzelców wpisał się David Condon. Polacy poderwali się jeszcze do walki, za sprawą Michała Nowakowskiego zdobyli kontaktowego gola (56), ale na więcej nie było ich już stać.W końcówce Anglicy po bramkach Alaistera Brogdona (68) i Toma Carsona (72) przypieczętowali swoją wygraną.

W polskim zespole przede wszystkim zabrakło skuteczności, zwłaszcza przy wykonywaniu krótkich rogów, bo Polacy mieli ich nawet więcej (aż osiem) niż rywale. Podkreślić trzeba świetną postawę naszego bramkarza Arkadiusza Matuszaka. Tej oceny nie zmienia błąd, który popełnił on przy trzeciej bramce dla Anglików.

Martwić musi odniesiony podczas treningu uraz kapitana polskiego zespołu Dariusza Rachwalskiego, który w niedzielę nie wyszedł nawet w podstawowym składzie i choć pojawił się na boisku, nie mógł zaprezentować pełni umiejętności.

W poniedziałek biało-czerwoni, w bardzo ważnym meczu, który może mieć kluczowe znaczenie w rywalizacji o pozostanie w europejskiej elicie, zmierzą się z Irlandią. Mecz, który rozpocznie się o godzinie 16 będzie transmitowany przez Eurosport. W środę, w ostatnim meczu grupowym, rywalem biało-czerwonych będzie Holandia.

W najciekawszym dotychczas spotkaniu gospodarze imprezy Belgowie pokonali broniących tytułu Niemców 2:1 potwierdzając aspiracje do jednego z medali.

Anglia – Polska 5:2 (1:0)
Bramki:
1:0 Dixon (15), 1:1 Górny (40), 2:1 Condon (44), 3:1 Condon (46), 3:2 Nowakowski (56), 4:2 Brogdon (68), 5:2 Carson (72).
Polska: Matuszak – Nowakowski, Górny, Bratkowski, Źywiczka, Raciniewski, Marcinkowski, Wachowiak, Mazany, Majchrzak, Makowski oraz D. Rachwalski, Kozłowski, Krokosz.