Polscy siatkarze dwukrotnie przegrali z Brazylią

IARZaktualizowano
Pomimo chęci walki polscy siatkarze w odmłodzonym składzie nie sprostali wicemistrzom olimpijskich z Pekinu i przegrali w Sao Paulo dwumecz z reprezentacją Brazylii 3:0 i 3:1 w Lidze Światowej

Polacy w niedzielę przegrali w hali Geraldo Jose de Almeida w Sao Paulo 3:0 (25:20, 25:20, 25:15).

W sobotę w pierwszym meczu polscy siatkarze przegrali w Sao Paulo z Brazylią 1 :3 (25:23, 18:25, 20:25, 19:25) w meczu grupy D Ligi Światowej. Był to debiut nowego selekcjonera reprezentacji Polski Daniela Castellaniego w meczu o punkty.

Polacy przystąpili do meczu z Brazylią nie tylko z nowym trenerem lecz również z odmłodzonym składem. Najstarszym zawodnikiem polskiej kadry jaką Castellani powołał na Ligę Światową jest 28-latek Wojciech Grzyb. W zespole próżno szukać zawodników, którzy nadawali ton reprezentacji w poprzednich latach. W kadrze na Brazylię znalazło się zaledwie dwóch wicemistrzów świata z 2006 (Bąkiewicz, Grzyb) i trzech olimpijczyków z Pekinu (Ignaczak, Możdżonek, Woicki).

Młodzi podopieczni Daniela Castellaniego nie przestraszyli się bardziej utytułowanych rywali i znakomicie rozpoczęli mecz . Dobrze funkcjonował polski blok.Skutecznymi atakami popisywali się Bartosz Kurek oraz Jakub Jarosz. Polacy wygrali pierwszego seta. 25:23

W następna część spotkania to wciąż niezła gra Polaków. "Biało-czerwoni" nie bali się atakować środkiem, kilka punktów zdobył w ten sposób Marcin Możdżonek .Brazylijczykom udało się jednak odskoczyć na kilka punktów i tę przewagę udało się dotrzymać do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:18 Pod koniec drugiej partii, kontuzji doznał Bartosz Kurek. Polski zawodnik skręcił staw skokowy.

Na wynik trzeciego seta miał wpływ fatalny początek tej partii w wykonaniu "biało-czerwonych". Polacy popełniali błąd za błędem i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy stanie 1:8.Brazylijczycy kontrowali grę i wygrali seta 25:20.

W czwartym secie Polacy podjęli walkę jak równy z równym z Brazylijczykami. Znakomicie grał Marcel Gromadowski, który wielokrotnie popisywał się skutecznymi atakami na potrójnym bloku. To jednak było za mało aby pokonać "canarinhos". Brazylijczycy doskonale bronili i ostatecznie wygrali seta 25:19.

W drugim spotkaniu grupy D Ligii Światowej, Wenezuela pokonała wczoraj Finlandię 3:0.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Materiał oryginalny: Polscy siatkarze dwukrotnie przegrali z Brazylią - Polska Times