Polscy wykonawcy zaśpiewają przeboje U2 z orkiestrą...

  Polscy wykonawcy zaśpiewają przeboje U2 z orkiestrą symfoniczną

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wśród wykonawców, którzy zaśpiewają przeboje U2, będzie Małgorzata Ostrowska

  Wśród wykonawców, którzy zaśpiewają przeboje U2, będzie Małgorzata Ostrowska ©Adrian Wykrota

  W niedzielę 24 kwietnia w Sali Ziemi Małgorzata Ostrowska, Kasia Dereń, Rafał Brzozowski, Marek Piekarczyk i Mateusz Ziółko oraz orkiestra Grzegorza Urbana wykonają przeboje U2 w wersji symfonicznej.
  Wśród wykonawców, którzy zaśpiewają przeboje U2, będzie Małgorzata Ostrowska

  Wśród wykonawców, którzy zaśpiewają przeboje U2, będzie Małgorzata Ostrowska ©Adrian Wykrota

  Małgorzata Ostrowska, Kasia Dereń, Rafał Brzozowski, Marek Piekarczyk i Mateusz Ziółko oraz orkiestra Grzegorza Urbana to wykonawcy koncertu, podczas którego największe przeboje słynnej brytyjskiej grupy U2 usłyszymy w wersji symfonicznej. Autorem ich opracowań jest właśnie Grzegorz Urban. Usłyszymy tak znane utwory jak: „One”, „With Or Without You”, „Pride (In the Name of Love)” czy „Sunday, Bloody Sunday”. Charyzma wykonawców zaproszonych do tego projektu sprawi, że zapowiada się niezwykłe widowisko.

  Grupa U2 powstała w Dublinie w roku 1976. Międzynarodowy rozgłos zyskała przede wszystkim za sprawą wokalu Bono, oryginalnego stylu gitarowego The Edge’a oraz repertuaru składającego się głównie z melodyjnych, chwytliwych i przepełnionych emocjami utworów, z których wiele stało się przebojami znanymi na całym świecie. Największy rozgłos grupa U2 odniosła w roku 1987, kiedy ukazała się płyta „Joshua Tree”, z której pierwszy singiel „With Or Without You” stał się pierwszym nr 1 zespołu na liście amerykańskiego magazynu „Billboard”. Do dziś to właśnie „Joshua Tree” pozostaje najlepiej sprzedającym się albumem grupy. W roku 2005 krążek ten został umieszczony w „Rock and Roll Hall of Fame”, czyli w „Przedsionku sławy rock’n’rolla”, a do tej pory zespół sprzedał na całym świecie ponad 150 milionów płyt i zajmuje 16. miejsce na liście wszech czasów w tej kategorii. Dokonania muzyczne U2 można podzielić na trzy okresy. Pierwszy trwał przez lata 80. od płyty „Boy” aż do „Rattle and Hum”. Muzyka zespołu w tym czasie odznaczała się bardzo prostymi brzmieniami opierającymi się na wibrującej gitarze elektrycznej The Edge’a, a teksty z tamtych lat traktowały głównie o sprawach wiary, sytuacji politycznej, sposobie życia, miłości i codzienności. Drugi okres rozpoczął się w roku 1991 poprzez wydanie singla „The Fly” z płyty „Achtung Baby” i charakteryzował się diametralnie różnym brzmieniem. Członkowie zespołu zerwali z tym, co ich wyróżniało w latach 80., stawiając na pierwszym miejscu eksperymentalne utwory pełne elektroniki. Trzeci, trwający do dziś okres w twórczości U2, to powrót do prostych melodii z lat 80.

  U2 Symfonicznie

  Sala Ziemi (ul. Głogowska 14 wejście od ul. Śniadeckich), 24 kwietnia, godzina 20

  bilety: 100-290 zł

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pomyłka

  wyczulona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Co z dureń pisze "słynnej b r y t y j s k i e j grupy U2" ?!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo